Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Najładniejszy znaczek

Poniedziałek, 2 marca 2020, 7:58
Autor: red
Świdnica: Najładniejszy znaczek
Fot. UM Świdnica
Tytuł „Najładniejszego znaczka turystycznego 2019 roku” zdobył znaczek „Świdnica – miasto Czerwonego Barona”.

Od kilku lat, w pierwszych tygodniach roku portal www.znaczki-turystyczne.pl organizuje głosowanie dla kolekcjonerów, w ramach którego w dwóch turach typowane są najładniejsze znaczki turystyczne wydane w poprzednim roku kalendarzowym. Jak podają organizatorzy – „Jest to zabawa, forma rozruszania turystycznych organizmów przed nastaniem kolejnego sezonu, a także okazja, by zobaczyć jakie znaczki (projekty graficzne) najbardziej podobają się turystom”.

Do konkursu wytypowano 153 znaczki, a do finałowej tury zakwalifikowano 10 z nich. Świdnicki, zwycięski krążek jest dwustronny, umieszczone zostały na nim wizerunki willi rodziny von Richthofen oraz trójpłatowego Fokkera Dr.I, na którym w czasach I wojny światowej latał Manfred von Richthofen – największy as myśliwski I wojny światowej zwany Czerwonym Baronem. Znaczek można kupić w punkcie Informacji Turystycznej mieszczącej się na świdnickim Rynku. Kolekcjonerzy mogą również nabyć inne drewniane krążki, m.in.: upamiętniający 680 rocznicę urodzin Anny Świdnickiej, Bolka II Świdnickiego a także z wizerunkiem Katedry Świdnickiej i Kościoła Pokoju.

Miasto otrzyma specjalny certyfikat, którym będzie mogło pochwalić się przed turystami. To wyróżnienie, które jak pokazują poprzednie edycje plebiscytu, jest dodatkowym magnesem przyciągającym turystów, sposobem na promocję obiektu, miasta, a nawet regionu.

Drugie miejsce zdobył znaczek z lokomotywą ET22 poświęcony Tczewowi jako miastu kolejarzy, a trzecie krążek z Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group