Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Kraj: Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2014 roku

Wtorek, 31 marca 2015, 14:04
Aktualizacja: 14:05
Autor: red.
Świdnica/Kraj: Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2014 roku
Fot. użyczone
Miasto Świdnica otrzymało I nagrodę w konkursie „Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2014 roku” oraz „Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2014 roku” za oświetlenie i iluminację budynku dworca kolejowego w Świdnicy w związku z jego przebudową i rewitalizacją. Organizatorem konkursu jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

Uroczyste wręczenie nagród połączone z prezentacją nagrodzonych rozwiązań miało miejsce w Warszawie w dniu 25 marca na specjalnej gali podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2015. Nagrodę odebrali Zastępca Prezydenta Miasta Świdnicy Marek Suwalski i dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta Maria Kasprowicz – Gładysz.

Idea zorganizowania konkursu na najlepiej oświetloną gminę w Polsce zrodziła się u organizatorów Międzynarodowych Targów Oświetleniowych w 1997 r. Celem konkursu jest propagowanie i nagradzanie najlepszych pod względem technicznym i ekonomicznym już zrealizowanych instalacji oświetleniowych (nie później niż dwa lata przed zgłoszeniem do konkursu ).

Na dworcu Miasto Świdnica wykonano oświetlenie podkreślające piękno budynku z zewnątrz oraz wewnątrz. Łącznie w celu oświetlenia obiektu zainstalowano 76 opraw oświetleniowych i 8 zwierciadeł. Modernizacja dworca wraz z iluminacją sfinansowana została w ok. 41% z budżetu miasta i w ok. 59% z funduszy otrzymanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

Komisja konkursowa podkreśliła innowacyjność oświetlenia wewnętrznego oraz walory plastyczne iluminacji.

„W ostatnich latach wzrasta świadomość o opłacalności i potrzebie dobrego i wydajnego energetycznie oświetlenia Cieszymy się, że miasto Świdnica zostało docenione za nowoczesne i energooszczędne rozwiązania techniczne. W konkursie wyprzedziliśmy m.in. takie miasta jak Warszawa, Toruń czy Olsztyn. Nagroda ta, to efekt pracy urzędników, ludzi z pasją takich jak pani Maria Kasprowicz – Gładysz.” – podkreślał Zastępca Prezydenta Miasta Marek Suwalski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group