Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Najlepsi sportowcy 2017 roku w gminie Żarów

Sobota, 3 lutego 2018, 15:58
Autor: red
Żarów: Najlepsi sportowcy 2017 roku w gminie Żarów
Fot. UM Żarów
Są utalentowani i pełni samozaparcia. Ich największą pasją jest sport i to w tej dyscyplinie odnoszą znaczące sukcesy. Swoją postawą udowadniają, że dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy można dojść do pełni sukcesu.

Najlepsi zawodnicy i działacze sportowi podczas spotkania noworocznego w czwartek, 1 lutego zostali nagrodzeni i otrzymali odznaczenia "Sportowych Indywidualności gminy Żarów". Za wybitne osiągnięcia sportowe burmistrz Leszek Michalak uhonorował w tym roku Marka Baryłko w kategorii zawodowiec, Damiana Daniela w kategorii zawodnik amator senior i Martynę Janaszek w kategorii zawodnik amator junior. Nagrody wyróżnienia zostały przyznane w kategorii zawodnik amator junior Aleksandrze Porabik oraz Oliwi Brańka. Uhonorowani zostali także trenerzy i w tej kategorii burmistrz Leszek Michalak przyznał nagrody Arturowi Adamkowi i Michałowi Bieszczadowi. Nagrodę specjalną "Zasłużony dla żarowskiego sportu" otrzymał ubiegłoroczny złoty medalista Paweł Fajdek. - Efekty Waszej pracy przynoszą radość mieszkańcom naszej gminy, ale również budzą nadzieję i inspirują młodych sportowców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem sportu. Doceniamy Wasz talent, ciężką pracę, odwagę i wolę dobrego współzawodnictwa. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych wspaniałych wyników - gratulowali laureatom burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, Norbert Gałązka przewodniczący Komisji ds. Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej, Kazimierz Bordulak przewodniczący Rady Sportu i Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Nagrodę specjalną i tytuł "Przyjaciela Roku" przyznał również Tomasz Pietrzyk dyrektor żarowskiego Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Za zaangażowanie, wspieranie imprez i przedsięwzięć organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu uhonorowana została firma Colorobbia Polska z żarowskiej podstrefy ekonomicznej. Nagrodę odebrali przedstawiciele firmy Łukasz Ziarnowski i Anna Pluta. - To wielki zaszczyt pomagać i wspierać, zwłaszcza gdy dotyczy to innych ludzi. Serdecznie dziękujemy za przyznane wyróżnienie i mamy nadzieję, że nasza współpraca dalej będzie roziwjać się w tak dobrym kierunku - dziękował w imieniu Colorobbia Polska Łukasz Ziarnowski.

Nagrodzeni sportowcy:

MAREK BARYŁKO
Jego pasją są konie. Swój sportowy talent rozwija w dyscyplinie sportowej w jeździectwie, w kategorii Zaprzęgi Parokonne. Do sportu zaprzęgowego powrócił w 2012 roku, po dwudziestu latach przerwy. Od 2013 roku jest reprezentantem Kadry Narodowej Polski. Wielokrotnie reprezentował kraj na zawodach międzynarodowych w Austrii, Niemczech, Słowacji oraz Czechach na Litwie. Trzykrotnie był uczestnikiem Mistrzostw Świata Zaprzęgów Parokonnych. Swoje umiejętności sportowe rozwija pod okiem niemieckiego trenera, wielokrotnego Mistrza Świata w Zaprzęgach Konnych Michaela Frunda. Za ostatni sezon został sklasyfikowany na 21 miejscu w rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej.

DAMIAN DANIEL
Zawodnik GLKS Goniec Żarów. Jest pracowity i systematyczny, co potwierdzają osiągane przez niego sukcesy. W 2017 roku zdobył Mistrzostwo Polski Amatorów w szachach błyskawicznych. Jest również brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski, które rozgrywane były wśród uczelni techniczych w barwach Politechniki Wrocławskiej. W kategorii osiągniętych sukcesów było także 10 miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Polski Mężczyzn oraz 15 miejsce w Międzynardowym Turnieju Czech OPEN 2017 w Czechach.

ARTUR ADAMEK I MICHAŁ BIESZCZAD
Pasjonaci gry w szachy, od kilkunastu lat wspólnie prowadzą klub szachowy Goniec Żarów, przez który w tym czasie przewinęło się ponad stu młodych zawodników. Oprócz tego, że uczą dzieci i młodzież gry w szachy to także wspólnie zorganizowali dziesiątki turniejów szachowych, głównie dla najmłodszych. Dzięki ich działalności Żarów uważany jest za jeden z głównych ośrodków szachowych na Dolnym Śląsku, a w Żarowie od wielu lat organizowane są najważniejsze zawody juniorskie w naszym województwie. Oboje za swoją działalność na arenie szachowej zostali odznaczeni Brązową i Srebrną Odznaką Honorową Polskiego Związku Szachowego.

MARTYNA JANASZEK
Zawodniczka klubu AKS Strzegom. Rok 2017 przyniósł jej niezliczone sukcesy. Były to pierwsze miejsca zdobyte w: SuperLidze Judo Sobótka, SAKURA CUP w Skarbimierzu, Turnieju o Puchar Burmistrza Sławy, Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Judo rozgrywanych w Nowej Soli, XIX Memoriale Judo im. E. Brzegowego w Strzegomiu, SuperLidze Judo w Świdnicy, turnieju w Czechach, SuperLidze Judo w Oleśnicy oraz Turnieju Mikołajkowym w Strzegomiu. Drugie miejsce na podium zawodniczka zajęła w SuperLidze Judo w Kobierzycach, 10. Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży i III Turnieju Judo Przyszłych Olimpijczyków Kąty Wrocławskie. Trzecie miejsce zdobyte zostało podczas wrześniowego turnieju w Czechach.

PAWEŁ FAJDEK
To największy sukces sportowy minionego roku. Podczas rozgrywanych w 2017 roku w Londynie lekkoatletycznych mistrzostw świata zdobył złoty medal. Posłał młot na odległość 79,81 m, pokonując swoich rywali i zdobywając pierwsze miejsce w tych prestiżowych mistrzostwach. Jest trzykrotnym mistrzem świata w rzucie młotem. Złoty medla wywalczył w 2013r. w Moskwie, w Pekinie w 2015r. i w Londynie w 2017 roku.

ALEKSANDARA PORABIK
Zawodniczka UKS "Głęboka Purpura". Wielokrotnie reprezentowała gminę Żarów w turniejach rozgrywanych w kategorii Piłka Ręczna.

OLIWIA BRAŃKA
Sukcesy sportowe osiągnęła w akrobatyce sportowej i bieganiu. Do najważniejszych z nich należy 5 miejsce wywalczone podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Akrobatyce Sportowej, 1 miejsce zdobyte na Mistrzostwach w Akrobatyce Sportowej Gminy Żarów oraz 6 miejsca w Międzywojewódzkich Zawodach w Akrobatyce Sportowej oraz Mistrzostwach Dolnego Śląska. Sukcesów nie brakowało również w drugiej kategorii sportowej - biegi. Najważniejsze z nich to 1 miejsca zdobyte podczas Świdnickiego Biegu Noworocznego, Biegu Mietkowskim, I Charytatywnym Biegu "Budziki" w Świdnicy, Biegu dla dzieci na 400 m w Henrykowie oraz w rozgrywanych w Wałbrzychu The Castle Run Junior Wałbrzych na 600 m.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group