Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Najlepsi w chińczyka

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 12:32
Aktualizacja: 15:13
Autor: red.
Świebodzice: Najlepsi w chińczyka
Fot. UM Świebodzice
Blisko stu uczestników zjawiło się w sobotę, 18 kwietnia, w Miejskim Domu Kultury, by zmierzyć się ze sobą na planszach gier. W chińczyka i warcaby grały dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, a sportowe zmagania nie były tu najważniejsze – liczyła się świetna zabawa i dobry humor.

Tego życzył zresztą młodym graczom Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, który uroczyście otworzył I Świebodzicki Turniej Gier Planszowych.

- Niech zwyciężą najlepsi, ale przede wszystkim - życzę Wam dobrej zabawy i miłego, sobotniego przedpołudnia, a jak się zmęczycie, czekają tu nas Was słodkości i kołacze - żartował burmistrz, wskazując na pokaźne i smakowite tace, pełne słodkich bułeczek, ufundowanych przez organizatora.

Turniej rozpoczął się kilka minut po 10:00, turniejowe zmagania dotyczyły przede wszystkim chińczyka, ale poza oficjalnymi, punktowanymi rozgrywkami, młodzi uczestnicy grali także w warcaby. Rozgrywkom towarzyszyły ogromne emocje, a obecni na sali rodzice, dziadkowie i nauczyciele dopingowali przejętych graczy.

Około godz. 14:00 wyłonieni zostali zwycięzcy. Cztery główne nagrody - gry planszowe, powędrowały do:
Wiktorii Pióro - Gimnazjum nr 2
Kamila Śpiewaka - Szkoła Podstawowa nr 2/ ZHP "Imago"
Jakuba Kalisia - Szkoła Podstawowa nr 3/ZHP "Imago"
Kacpra Nawojskiego - Szkoła Podstawowa nr 2

Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci koszulek i innych gadżetów związanych z naszym miastem. Rozlosowano także trzy dzienne karnety wstępu na krytą pływalnię, które ufundował OSiR Świebodzice sp. z o.o.

Pierwszy tego typu turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, liczba uczestników przewyższyła ilość przygotowanych przez organizatora miejsc - co nas bardzo cieszy. Warto podkreślić liczną obecność podopiecznych Świetlicy Środowiskowej "Tęczowa Gromada", której podopieczni przyszli do MDK pod wodzą radnego Krystiana Wołoszyna. Z kolei radny Lesław Podhalicz zachęcił do uczestnictwa w rozgrywkach blisko 40-osobową grupę harcerzy z XIII Świebodzickiej Drużyny Harcerskiej "Słoneczni", Szczep Imago.

Młodych uczestników dopingował obecny na turnieju Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach Jan Klepiec.
Organizatorem turnieju był Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej UM, pomoc organizacyjna - MDK. Za rok - oczywiście kolejna edycja.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group