Czytających: 1595

Strzegom: Najlepsi w gminie

Czwartek, 28 października 2021, 9:19
Aktualizacja: 9:19
Na terenie obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu 27 października br. odbyły się Mistrzostwa Gminy Strzegom Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Strzegomia w piłce nożnej.

Przy pięknej, jesiennej pogodzie na „osirowskie” boiska stawiły się drużyny ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Strzegomska „Dwójka” i „Czwórka” wystawiły po dwa zespoły. Do rozgrywek swoje reprezentacje wystawiły następujące szkoły: PSP nr 2 (dwie drużyny), PSP nr 3, PSP nr 4 (dwie drużyny), PSP Kostrza, PSP Jaroszów, SSP Rogoźnica, PSP Goczałków, PSP Stanowice i PSP Olszany.

Jedenaście drużyn zostało podzielonych na trzy grupy, które rozgrywały swoje mecze systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup i jedna drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem awansowały do półfinałów. W pierwszym półfinale szkoła z Goczałkowa wygrała z PSP Kostrza 3:0, w drugim półfinale PSP nr 2 (1) pokonała PSP Jaroszów 1:0. W meczu o 3. miejsce ZSP Jaroszów pokonał PSP Kostrza 1:0 i zajął najniższe miejsce na podium turnieju. W wielkim finale Jakub Komorniczak z PSP 2 (1) strzelając klasycznego „hat tricka”, zapewnił swojej drużynie zwycięstwo nad PSP Goczałków 3:0.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

I miejsce – PSP nr 2
II miejsce – PSP Goczałków
III miejsce – ZSP Jaroszów
IV miejsce – PSP Kostrza

Na zakończeniu turnieju burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy oraz podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatorów. Włodarz naszej gminy wręczył także nagrody indywidualne. Wspomniany wcześniej Jakub Komorniczak zdobył tytuł „Najlepszego strzelca”, Anna Bernal- Staśkiewicz z PSP 2 (1) wywalczyła tytuł „Najlepszego bramkarza”. W konkurencji „Najlepszy zawodnik” bezapelacyjnie wygrał Sebastian Wojciechowski z PSP Goczałków.

Po turnieju wszyscy udali się na poczęstunek. Kiełbaski z grilla wybornie smakowały przy ciepłych i słonecznych promieniach polskiej złotej jesieni.