Czytających: 1514

Świdnica: Najlepsze ekipy Turnieju Drużyn Podwórkowych

Wtorek, 21 sierpnia 2012, 14:01
Aktualizacja: 14:02
Pełnym zadowoleniem uczestników i sukcesem zakończyły się organizowane przez świdnicki OSiR rozgrywki tegorocznego Turnieju Drużyn Podwórkowych. Dopisała wspaniale pogoda. Dopisała także publiczność, która zwłaszcza przy rozgrywkach kategorii szkół podstawowych czynnie i głośno dopingowała najmłodszych graczy.

Rozgrywki prowadzono w kategoriach Podstawówki, Gimnazja oraz Open w dniach od 16-19 sierpnia 2012. Finałowe mecze rozegrano w niedzielę 19 sierpnia. Udział wzięło łącznie 19-cie siedmioosobowych zespołów czyli 133 piłkarzy. To jak na porę letniej kanikuły bardzo dobra frekwencja zważywszy na zachęcającą do wyjazdów słoneczna pogodę. Duch sportu jednak zwyciężył.

Wyniki zaciętych finałów przedstawiały się następująco:

Klasyfikacja końcowa- Podstawówki- Zespoły- Miejsce I- Koksy Świdnica (kapitan drużyny Patryk Długosz, Jakub Marcinkowski, Konrad Kraszkiewski, Krzysztof Dubiel, Patryk Mielnik, Adrian Kones, Michał Żurek), Miejsce II- FC Grodziszcze ( kapitan drużyny Szymon Dudzic, Kacper Szeremeta, Jakub Kwiatkowski, Rafał Kiepura, Dominik Zając, Jakub Filipczak). Miejsce III- Grodziszczanie- ( kapitan drużyny Filip Cudejko, Eryk Podkówka, Daniel Hojda, Michał Pędrak, Daniel Dziedzic, Jakub Łuszczarz). Mecz o pierwsze miejsce w kategorii wygrał zespół Koksy Świdnica z FC Grodziszcze wynikiem 5:1.

W Kategorii- Gimnazja I Miejsce uzyskał zespół Bonus RTV ( kapitan drużyny Arkadiusz Łysoń, Patryk Dzumarus, Krystian Grzywa, Maciej Hag, Łukasz Schmidt, Damian Kochman, Kamil Mleczko), Miejsce II- drużyna Siwy Lewy ( kapitan drużyny Dawid Dąbrowski, Maciej Staniszewski, Wiktor Olszewski, Radosław Szawczyk, Maciej Mak, Łukasz Schmidt) III Miejsce- FC Zebrzydów- (kapitan drużyny Radosław Budzyn, Norbert Spryszak, Damian Urbański, Mateusz Urbaniak, Filip Ciuba, Ernest Kapusta, Konrad Kmiecik). Bonus RTV zwyciężył drużynę Siwy Lewy wynikiem 10:1. Czwartą drużyną w klasyfikacji okazały się Pokemony ( kapitan drużyny Marcin Domaszewski, Remik Bula, Paweł Mroczek, Kuba Wódniak, Daniel Baranowski, Błażej Bukszyński).

Ostatnia Kategoria to OPEN. W tej kategorii I Miejsce zajęła drużyna Zryw Zebrzydów, która w rzutach karnych pokonała Pogromców. W meczu o trzecie miejsce Misiaczki również w rzutach karnych pokonała drużynę Fusion. Składy były następujące- Zryw Zebrzydów ( kapitan drużyny Sebastian Konstanty, Michał Bar, Sebastian Fortuna, Michał Babisz, Mateusz Pawłowski, Mateusz Legiezef), Pogromcy- ( kapitan drużyny Michał Krzeczowski, Patryk Dukat, Kamil Borger, Sebastian Bednarski, Daniel Mróz, Michał Pastuch), Misiaczki ( kapitan drużyny Tomasz Owsiany, Krzysztof Kijanowski, Bartosz Maciejewski, Patryk Leśniara, Mateusz Galuba, Krzysztof Pawlak, Łukasz Kokoszko). Miejsce czwarte to drużyna Fusion ( kapitan drużyny Mateusz Mastalerz, Dawid Bieniek, Paweł Kulczycki, Bartek Migas, Łukasz Zakrawacz, Damian Hucul). Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez OSiR Świdnica.