Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1346
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Najlepszy anglista

Czwartek, 1 grudnia 2022, 15:22
Autor: red
Strzegom: Najlepszy anglista
Fot. UM Strzegom
W Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach 30 listopada br. odbyła się już VIII Gminna Olimpiada Języka Angielskiego Szkół Podstawowych.

Wzięli w niej udział reprezentanci wszystkich dziewięciu szkół podstawowych z gminy Strzegom. Rolę gospodarza pełniła dyrektor szkoły w Stanowicach - Katarzyna Wójcik.
Najlepsi angliści z każdej szkoły mieli za zadanie rozwiązać zadanie ze słuchu, test gramatyczny, wykazać się wiedzą na temat historii i kultury krajów anglojęzycznych, popisać się znajomością zwrotów, które służą do prawidłowej komunikacji. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom kompetencji, a różnice między ich wynikami były niewielkie – dosłownie kilkupunktowe.

Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, najlepszym anglistą w naszej gminie okazał się Nikodem Żukowski z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach, którego opiekunem jest Piotr Szmidt.

Drugie miejsce zajął Przemysław Januś z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jaroszowie, którego opiekunem jest Joanna Pietras.

Trzecią lokatę wywalczyła Małgorzata Cioruń z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Strzegomiu, której opiekunką jest Magdalena Gapska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group