Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1487
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Najlepszy skarbnik

Poniedziałek, 23 maja 2022, 9:29
Aktualizacja: 10:30
Autor: red
Świdnica: Najlepszy skarbnik
Fot. UM Świdnica
Kacper Siwek ponownie z tytułem najlepszego skarbnika w kraju.

Kacper Siwek, skarbnik Świdnicy zajął II miejsce w rocznym rankingu skarbników Dziennika Gazety Prawnej i I miejsce w kategorii „Skarbnik V-lecia” wśród miast powyżej 25 tysięcy mieszkańców. Udział w klasyfikacji jest bezpłatny, a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa kapituła rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej.

Kacper Siwek jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, gdzie ukończył studia z zakresu finansów i bankowości ze specjalnością finansów samorządowych oraz studia doktoranckie. Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. Jest też absolwentem studiów MBA. Jest autorem wielu publikacji naukowych w dziedzinie ekonomii. Skarbnikiem miasta Świdnica jest od marca 2016 roku, wcześniej, pracował w Regionalnej Izbie Obrachunkowej oraz w Urzędzie Miejskim na stanowisku inspektora oraz zastępcy skarbnika.

- Stosowanie skomplikowanych i niejednoznacznych przepisów prawa, jak i wysokie umiejętności analityczne, to wielkie atuty Kacpra Siwka. Jestem przekonana, że ta nagroda będzie dodatkową motywacją w jego codziennej pracy. Gratuluję mu najserdeczniej, licząc na wiele kolejnych dobrych lat współpracy - mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Po raz piąty uhonorowani zostali samorządowcy odpowiedzialni za fundamentalny aspekt funkcjonowania miasta, czyli budżet i finanse. Stworzono precyzyjną i obiektywną ocenę zakresu odpowiedzialności, charakteru podejmowanych zadań oraz złożoności struktury budżetu gmin i powiatów. Ocenie podlegały m.in. kompetencje skarbników, opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczące budżetu oraz zadłużenie gminy. Kacper Siwek tytuł ten zdobył już trzeci raz.

- Traktuję to wyróżnienie nie jako swój sukces, ale całego zespołu, którym mam przyjemność od kilku lat kierować. To również ich zasługa, że finanse miasta są prowadzone poprawnie, za co serdecznie im dziękuję – mówi Kacper Siwek, skarbnik Świdnicy.

Rola skarbników w ostatnich latach w wyraźny sposób wyewoluowała. Ich praca stanowi fundament polityki samorządów lokalnych. Służby finansowe odpowiedzialne są nie tylko za bieżącą obsługę księgową budżetów, lecz także w pełni współuczestniczą w procesach zarządczych i kreują polityki rozwoju na wszystkich polach działalności samorządów. Bez wątpienia wyraźny wpływ na podniesienie rangi skarbników miały ostatnie lata, kiedy stanęliśmy wobec wyzwań, jakie przyniosła pandemia i wynikające z niej problemy gospodarcze oraz finansowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group