Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 798
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Największa Inwestycja w Historii pod Wrocławiem!

Wtorek, 27 czerwca 2023, 12:38
Aktualizacja: 12:39
Autor: Damian Olszewski – Praktycznie o pieniądzach
Intel Inwestuje Miliardy w Polsce – Gigant Technologiczny na Naszym Podwórku! W tym odcinku omawiamy planowaną najnowszą inwestycję technologiczną w Polsce. Intel, gigant technologiczny z USA, ogłosił plany inwestycji, która pochłonie aż 4,6 miliarda dolarów. Za tę kwotę Intel wybuduje nowe centrum montażu i testowania półprzewodników w pobliżu Wrocławia.

To część wielomiliardowej inwestycji Intela na terenie całej Europy, mającej na celu rozbudowę zdolności produkcyjnych w sektorze półprzewodników, chipów i układów scalonych.

Nowa fabryka w Polsce zatrudni 2,000 pracowników, a także stworzy kilka tysięcy dodatkowych miejsc pracy w trakcie jej budowy i rekrutacji dostawców.

Jak powiedział CEO Intela, Pat Gelsinger - wybór padł na Polskę, ponieważ była ona "odrobinę bardziej głodna", aby zdobyć tę inwestycję.

Oczekuje się, że nowa fabryka zacznie działać do 2027 roku. Inwestycja ta stanowi największą zagraniczną inwestycję w historii Polski - przyznał Premier Polski Mateusz Morawiecki.

Decyzja o inwestycji w Polsce została podjęta ze względu na naszą infrastrukturę, dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz bliskość planowanej fabryki w Niemczech (w Magdeburgu) oraz Irlandzkiego oddziału firmy (w Leixlip).

Zapraszam do odcinka, w którym omówimy znaczenie półprzewodników, naszą rolę w globalnym łańcuchu produkcji oraz potencjalne implikacje dla polskiej gospodarki!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group