Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 631
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Największy skarb gminy z segregatorem pediatrycznym

Sobota, 16 lutego 2019, 17:21
Aktualizacja: Niedziela, 17 lutego 2019, 14:24
Autor: red
Gmina Świdnica: Największy skarb gminy z segregatorem pediatrycznym
Fot. Gmina Świdnica
Od 2016 roku wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wita nowo narodzone i zameldowane w gminie Świdnica dzieci pakietem powitalnym, w ramach akcji NAJWIĘKSZY SKARB GMINY TO TY. Mamy tę świadomość, że skarbem każdej rodziny są ich dzieci. Na przestrzeni dwóch lat „gminne wyprawki” trafiły do ponad 340 rodzin. Od tego roku nasz pakiet powitalny wzbogaciliśmy o segregator pediatryczny, dedykowany rodzicom dziecka – podkreśla wójt gminy Świdnica.

Na przestrzeni ostatnich 4 lat liczba mieszkańców gminy zwiększyła się o 143 osoby, 8 lat o 754 osoby, a 12 lat o 1254 osoby. Analizując dane meldunkowe pod kątem liczby mieszkańców tylko z ostatnich 12 lat, to tak jakby na mapie gminy pojawiło się kolejne, duże sołectwo porównywalne do Witoszowa Dolnego, Mokrzeszowa czy Słotwiny.
- Przyrost mieszkańców to z pewnością zasługa procedury planistycznej przy opracowaniu planów zagospodarowania przestrzennego. W latach 2004/2005 byliśmy już gotowi z planami dla siedmiu obrębów. Rozpoczęła się sprzedaż działek. Był to bum inwestycyjny, domy powstawały jak grzyby po deszczu, co w efekcie przyniosło wzrost liczby mieszkańców. W kolejnych latach pojawiały się następne plany dla naszych miejscowości, a w ślad za tym i nowi mieszkańcy, z czego bardzo się cieszymy – mówi Teresa Mazurek.

Co znajduje się w pakiecie powitalnym?

Przede wszystkim list gratulacyjny skierowany do nowo narodzonych mieszkańców gminy i ich rodziców. Jest w nim metryczka dotyczącą malucha. Ciekawostką listu są także historyczne wydarzenia na świecie i w Polsce, a najważniejszym wydarzeniem w gminie Świdnica są właśnie narodziny naszych nowych mieszkańców. W liście znajdują się także notowania obejmujące kursy walut, złota i ropy, które miały miejsce w dniu narodzin. Mamy nadzieję, że ten właśnie list będzie miłą pamiątką i skarbnicą wiedzy dla dziecka, z chwilą osiągnięcia pełnoletniości. Pakiet powitalny zawiera również pieluchy, kocyk i środki do pielęgnacji noworodka.
- Nowością od tego roku jest segregator pediatryczny z cennymi poradami dla rodziców dziecka i miejscem na dokumentację medyczną. Można w nim znaleźć przydatne informacje dotyczące badań profilaktycznych u dzieci, jak przygotować się do badań laboratoryjnych, pobytów w szpitalu, jakie dokumenty zabrać na wizytę u lekarze i wiele innych cennych informacji. Są też zakładki na wyniki z badań, które z pewnością uporządkują gromadzoną dokumentację medyczną dziecka – podkreśla Teresa Mazurek, wójt gminy.

Wyprawka kierowana jest do osób zameldowanych w gminie Świdnica. Jest to podyktowane faktem, że w momencie rejestracji narodzin dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego, to rodzice podejmują decyzję, w której gminie chcą zameldować swoje dziecko. Średni koszt wyprawki to kwota 150 zł brutto.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Każdego bliźniaka urodzonego w 2019 r. i zameldowanego w gminie Świdnica planujemy witać kwotą 1000 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group