Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: "Nakręcaliśmy Pomoc" na rzecz naszych mieszkańców

Czwartek, 4 października 2018, 17:26
Autor: red
Żarów: "Nakręcaliśmy Pomoc" na rzecz naszych mieszkańców
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy naszej gminy chętnie włączyli się wczoraj w pomoc dla pogorzelców. Podczas pikniku charytatywnego "Nakręcamy Pomoc", który odbył się na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie swoją pomoc na rzecz naszych mieszkańców poszkodowanych w trakcie pożaru zaoferowały także przedsiębiorstwa, zakłady i firmy. Organizatorzy imprezy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji. Każdy mógł wybrać coś dla siebie, a przy okazji również wrzucić kilka groszy do puszek przygotowanych na tę okoliczność.

Akcji towarzyszył rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów" Chętnych nie brakowało, a w przygotowaniu do rowerowej przejażdżki pomagała radna Rady Miejskiej Iwona Nieradka oraz członkowie Stowarzyszenia "Rowerowy Żarów" Michał Sobczyński i Zbigniew Wasik. Nie zabrakło także policjantów z żarowskiego komisariatu policji, którzy znakowali rowery.
- Cieszymy się, że nasze stowarzyszenie po raz kolejny już włączyło się w akcję charytatywną organizowaną na terenie naszego miasta. Dziś łączymy przyjemne z pożytcznym. Aktywnie spędzamy niedzielne popołudnie i pomagamy naszym mieszkańcom - mówił prezes Stowarzyszenia "Rowerowy Żarów" Michał Sobczyński.

W akcję włączyli się także żarowscy samorządowcy, którzy postawili na terenie szkoły Wspólnotową Kawiarenkę. Można było skosztować waty cukrowej, którą serwował Piotr Zadrożny instruktor naki jazdy, popcornu smażonego przez Bartosza Żurka i pysznych ciast, które rozeszły się w ekspresowym tempie. Stanowisko z tymi pysznościami było chętnie oblegane przez uczestników pikniku. Przy tym stanowisku czuwały radne Rady Miejskiej Barbara Zatoń oraz Ewa Góźdź, a także mieszkanka ulicy Mickiewicza w Żarowie Małgorzata Nowak oraz mieszkańcy, którzy pomagali przy prowadzeniu kawiarenki Wspólnoty Samorządowej Ziemi Żarowskiej. Długa kolejka ustawiała się również przy stanowisku, gdzie smażone były frytki. Dla naszych mieszkańców serwował je przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny oraz chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Kultury w Mrowinach. Na uczestników pikniku czekały także kiełbaski prosto z grilla, które serwowali Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza oraz radny Rady Miejskiej Mariusz Borowiec. Nie zabrakło również loterii fantowej przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną w Żarowie.
- Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wspomogli naszą zbiórkę i włączyli się w pomoc dla pogorzelców. To już kolejna taka impreza charytatywna zorganizowana na terenie naszej gminy. Impreza ta miała odbyć się na zakończenie tegorocznych wakacji, ale musieliśmy ją przenieść na inny termin ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wówczas sprzedane zostało ciasto upieczone specjalnie na tę okoliczność. Pozyskany dochód ze sprzedaży ciast zostanie również przekazany mieszkańcom - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Wśród uczestników rajdu rowerowego, podczas pikniku, rozlosowano cenne nagrody. Wśród nich były dwa rowery ufundowane przez żarowską firmę Daicel Safety Systems Europe oraz Żarowskie Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów", a także zaproszenia do japońskiej restauracji ufundowane również przez żarowski Daicel Safety Systems Europe i wiele innych cennych nagród.

Dodatkową atrakcją podczas pikniku charytatywnego był konkurs kulinarny "Wielkie grillowanie" z Electrolux, który odbywał się będzie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żarów. Udział w nim wzięło pięć drużyn. Konkurs został podzielony na dwie kategorie: Rodzina oraz Drużyna. Pierwsze miejsce w kategorii Rodzina zajęła rodzina Michała Czapli, drugie miejsce Jerzy i Weronika Kucięba, a trzecie Jarosz Team. W kategorii Drużyna pierwsze miejsce wywalczyła Ochotnicza Straż Pożarna Wierzbna, a drugie Koło Gospodyń Wiejskich Wierzbna. Wszyscy uczestnicy kulinarnego konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody - sprzęt AGD ufundowany przez Electrolux Poland z żarowskiej podstrefy ekonomicznej.

Kwotę, którą udało się uzbierać podczas charytatywnego pikniku podamy do publicznej wiadomości po dokładnym przeliczeniu wszystkich puszek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group