Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 591
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nakreślenie kierunków przyszłościowych działań

Wiadomości: Strzegom
Sobota, 28 listopada 2015, 16:47
Autor: opr.red.
Fot. www.strzegom.pl
21 uchwał znalazło się w porządku obrad Rady Miejskiej w Strzegomiu w dn. 26.11.2015 r. – a wśród nich uchwały w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej Gminy Strzegom na lata 2015–2024, zmian budżetu Gminy Strzegom na 2015 rok, a także uchwały zatwierdzające programy, plany, regulaminy, sprawozdania, stawki podatków, opłat, czy statut OPS. O wielu uchwałach, ważnych dla funkcjonowania gminy w 2016 r., napiszemy w odrębnych artykułach.

Na początku sesji były kwiaty wręczone dla burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty przez Dorotę Sozańską, zastępcę dyrektora Zespołu Szkół przy ul. Krótkiej i Monikę Kozłowską, kierownika Klubu TPD przy ZS. Ten miły gest był wyrazem podziękowania dla burmistrza za pomoc i wsparcie wieloletniej działalności klubu TPD przy Zespole Szkół w Strzegomiu w trakcie jego istnienia, bo właśnie klub ten zakończył swoją działalność.

Ważnym punktem w porządku obrad była informacja z wykonania budżetu gminy Strzegom za I półrocze 2015 r. oraz informacja o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej gminy Strzegom za I półrocze 2015 r. Na temat przedłożonej przez burmistrza Strzegomia informacji o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2015 r. pozytywną opinię wydał w formie uchwały Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu, którą na sesji odczytano.

W toku obrad podjęto aż 21 uchwał. Jedna z nich dotyczyła poszerzenia sześcioosobowego składu osobowego Komisji Oświaty i Wychowania o osobę radnego Pawła Rudnickiego, który w dniu 15 października 2015 r. złożył pisemny wniosek o powołanie jego osoby w skład tej komisji. Zatem z dniem 26.11. br. w skład komisji wchodzą: Szmidt Piotr, Kozłowska Monika, Asynger Roman, Zięba Marta, Kaszub Krzysztof, Miłek Zbigniew, Rudnicki Paweł. Trzy skargi zgłoszone do Rady Miejskiej uznano za bezzasadne.

Pod koniec sesji radni wystąpili z wnioskami i interpelacjami, w których wykazywali szczególne zainteresowanie bieżącymi problemami zarządzania gminą. Szczegóły na temat sesji - w kolejnych artykułach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group