Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Napisała książkę o Januszu Korczaku

Niedziela, 9 czerwca 2013, 14:12
Aktualizacja: 14:14
Autor: red.
Żarów: Napisała książkę o Januszu Korczaku
Fot. UM Żarów
Jest laureatką literackich nagród. Przez długie lata współpracowała z radiem. A każda jej kolejna książka jest inna. Uczniowie żarowskich placówek oświatowych wraz z nauczycielami mieli okazję spotkać się w czwartek, 6 czerwca z Beatą Ostrowicką, pisarką powieści dla dzieci i młodzieży. Młodzi czytelnicy spotkali się z pisarką w żarowskiej bibliotece w ramach akcji "Z książką na walizkach, czyli Dolnośląskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami".

- Tak naprawdę z procesem pisania bywa bardzo różnie. Raz pisze się doskonale, a innym razem tworzenie nie przynosi zamierzonego efektu. Każda moja powieść jest wymyślona, choć trochę ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Rodzina zawsze występuję w roli pierwszych recenzentów moich powieści. Jestem również autorką książki o znanym polskim pedagogu "Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku", w której dużo miejsca poświęciłam wychowankom warszawskiego Domu Sierot - opowiadała pisarka Beata Ostrowicka.

Autorskie spotkanie było również okazją do zakupu najnowszych powieści pisarki. Nie zabrakło autografów, dedykacji w książkach oraz wpisu w kronikę. - Spotkania z ciekawymi osobowościami nierzadko wzbudzają duże zainteresowanie. Nie inaczej było również podczas wizyty Beaty Ostrowickiej, która chętnie odpowiadała na pytania młodych czytelników. Po raz kolejny już promowaliśmy także hasło "Podróże z Tuwimem" jako, że rok 2013 jest rokiem Juliana Tuwima. Stąd recytacja utworów tego znanego poety - tłumaczy dyrektor biblioteki w Żarowie Stanisława Biernacka.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group