Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Napisz do Komisarza Lwa

Środa, 11 września 2013, 10:07
Aktualizacja: 10:09
Autor: red.
Świebodzice: Napisz do Komisarza Lwa
Fot. UM Świebodzice
Od wtorku, 10 września, w Świebodzicach działa specjalna skrzynka e–mailowa, za pośrednictwem której można anonimowo zgłosić przemoc domową lub rówieśniczą. Wystarczy napisać na: komisarzlew@swiebodzice.pl

Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Komisariatem Policji w Świebodzicach, Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Komisją Bezpieczeństwa przy Radzie Miejskiej w Świebodzicach, rozpoczął projekt mający na celu zmniejszenie zjawiska przemocy domowej i rówieśniczej. Działania będą przebiegały pod patronatem Komisarza Lwa.

Z myślą o umożliwieniu dzieciom bliższego kontaktu z Policją, powstał specjalny, elektroniczny adres e-mailowy komisarzlew@swiebodzice.pl, przeznaczony do korespondencji ściśle związanej z problemami dzieci i młodzieży. Komisarz Lew to maskotka dolnośląskiej Policji. Wybrana przez dzieci jest nie tylko pluszową zabawką i cenną nagrodą w policyjnych konkursach, ale przede wszystkim nauczycielem przyjaznym, dbającym o dobro dzieci i rodziny, otwartym na ich problemy.

We wtorek 10.09.2013 r. taka skrzynka uruchomiona została w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach.
- Skrzynka obsługiwana jest przez specjalistę ds. przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii oraz przemocy w rodzinie. Specjalista odpowiada na listy wyłącznie w granicach swoich kompetencji. W przypadku, gdy styka się z problemami, które poza te kompetencje wykraczają, kieruje osoby do odpowiednich fachowców, placówek i instytucji pomocowych - wyjaśnia Izabela Siekierzyńska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach. Gdy tylko sytuacja tego wymaga, istnieje podejrzenie, że zdrowie lub życie dziecka (bądź innej osoby) jest zagrożone, podejmowane są natychmiastowe działania interwencyjne.

Osoby decydujące się na nawiązanie kontaktu z Komisarzem Lwem mają zapewnioną całkowitą anonimowość i dyskrecję. Mogą tu napisać nie tylko dzieci, ale także osoby dorosłe, które widzą w swoim środowisku problem przemocy.

Zachęcamy do korzystania z takiej formy kontaktu. Na stronie internetowej OPS w Świebodzicach - www.ops.swiebodzice.pl można znaleźć specjalny baner, który automatycznie otwiera skrzynkę.

Możesz napisać o swoich problemach a Komisarz Lew pomoże w ich rozwiązaniu.
Adres e-mail: komisarzlew@swiebodzice.pl

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group