Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Narada sołtysów

Niedziela, 3 lipca 2016, 16:41
Autor: red
Marcinowice: Narada sołtysów
Fot. UG Marcinowice
Kolejna już narada sołtysów odbyła się w Urzędzie Gminy Marcinowice.

Naradę poprowadził wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

W spotkaniu wziął udział dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy Grzegorz Kloc, który przedstawił sposób funkcjonowania, kondycję finansową i plany szpitala na kolejne lata. Temat był o tyle ważny, że mieszkańcy gminy Marcinowice leczeni są właśnie w tym świdnickim szpitalu.

Kolejnym punktem narady była rzeczowa dyskusja na temat programu prac społecznie użytecznych, w ramach którego zatrudnionych jest 18 osób w wymiarze 40 godzin miesięcznie. Pracownicy odpowiedzialni są zadbanie o estetykę wsi, a nad ich pracą czuwają sołtysi. Rozmowa miała na celu udoskonalenie i wypracowanie lepszego modelu współpracy na przyszłość. Program realizowany jest w drodze porozumienia pomiędzy powiatem świdnickim a gminą Marcinowice i współfinansowany jest w 60 % ze środków Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk oraz sołtys wsi Strzelce Waldemar Krzyśków przedstawili stan przygotowań do dożynek gminnych, które w tym roku odbędą się 28 sierpnia właśnie w Strzelcach. Organizatorzy zaprosili sołectwa do wspólnego przygotowania stoisk z prezentacją swoich miejscowości. Omówiony został program, atrakcje oraz potrzeby techniczne, niezbędne do organizacji imprezy. Dyrektor GOK podsumował również mijający sezon imprez plenerowych, które miały miejsce w gminie i podziękował sołtysowi Markowi Dybulowi za przygotowanie logistyczne szóstej edycji Akacjowego Śpiewania pod Ślężą w Kątkach.

Kierownik Referatu Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej Ewa Fiedler-Łeńska poinformowała o aktualnych i planowanych inwestycjach i pracach na terenie gminy Marcinowice. Na zakończenie obrad wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski poprosił sołtysów o aktywny udział w zaplanowanym na miesiąc lipiec spotkaniu w sprawie priorytetowych zadań i inwestycji w każdej miejscowości naszej gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group