Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 877
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Narada Sołtysów o bezpieczeństwie, pracach społecznie użytecznych i programie 500 +

Środa, 13 kwietnia 2016, 10:23
Autor: opr.red.
Marcinowice: Narada Sołtysów o bezpieczeństwie, pracach społecznie użytecznych i programie 500 +
Fot. www.marcinowice.pl
Narada z sołtysami odbyła się 8 kwietnia w sali narad Urzędu Gminy Marcinowice. Rozmawiano o bezpieczeństwie na terenie gminy – kwestia ta podejmowana jest przy okazji wielu spotkań. Omówiono również program prac społecznie użytecznych, który rozpocznie się 11 kwietnia br.

W spotkaniu z sołtysami udział wzięli przedstawiciele Posterunku Policji w Marcinowicach:
Zastępca Kierownika Tomasz Zdeb, dzielnicowi Wioleta Bobowska oraz Piotr Król. Zastępca Kierownika Posterunku przedstawił sołtysom sytuację dotyczącą bezpieczeństwa na terenie gminy. Poinformował, że sprawcy kradzieży, które miały miejsce na terenie gminy Marcinowice oraz gmin ościennych zostali zatrzymani, odzyskano również skradzione mienie.

Policjanci zwrócili się do sołtysów z apelem o informowanie mieszkańców, aby pilnowali swojego dobra, byli czujni, a w przypadkach kiedy dokonano jakiegoś zdarzenia nie obawiali się zgłosić tego faktu na policję. Zajście można zgłosić anonimowo na Posterunku Policji w Marcinowicach, bądź dzwoniąc pod numer 997.

W poniedziałek 11 kwietnia br. ruszy program prac społecznie użytecznych, aktywizujący osoby bezrobotne. Przychodzi czas wiosennych porządków, utrzymania czystości i drobnych remontów. W ramach takich prac zatrudnionych będzie 18 osób, po 40 h miesięcznie, które będą dbały o estetykę każdego sołectwa. Gmina Marcinowice podchodzi do tego programu po raz pierwszy. Jest on w 60 % współfinansowany ze środków Powiatowego Urzędu Pracy. Od 13 kwietnia br. będą również, jak co roku zatrudnione 2 osoby w ramach robót publicznych.

Sołtysi mogli również dowiedzieć się, jak wygląda realizacja programu 500 + w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Marcinowicach. - Składanie wniosków dotyczących programu rodzina 500 + w Gminie Marcinowice przebiega płynnie i spokojnie. Obecnie złożonych zostało 200 wniosków, w tym 30 elektronicznie. Świadczenia zostaną wypłacone, gdy fundusze zostaną przekazane na konto gminy. - mówi Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Lipka.

W spotkaniu uczestniczyła również Pani Małgorzata Michułka, która poprosiła o wsparcie organizacji festynu na rzecz chorego Szymona, który odbędzie się 30 kwietnia br. w Wirkach w formie przekazywania fantów na loterię oraz rozpowszechnienia informacji o festynie.

Sołtys wsi Strzelce poinformował, że Strzelce zakwalifikowały się do konkursu „Nestle poRusza Polskę”, w którym do wygrania jest siłownia zewnętrzna. Poprosił o wsparcie i głosowanie na stronie internetowej www.nestleporusza.pl.

Wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski zaprosił również zebranych na Gminny Dzień Strażaka, połączony z obchodami 3-go maja i 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej
w Zebrzydowie, który odbędzie się 1 maja br. w Zebrzydowie.

Omówione zostały również inne sprawy bieżące: utrzymanie czystości na posesjach, możliwości zgłoszenia do konkursów ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski, a także temat dożynek 2016, które odbędą się 28 sierpnia br. w Strzelcach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group