Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 811
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Narada z sołtysami

Czwartek, 19 maja 2022, 13:59
Autor: red
Gmina Świdnica: Narada z sołtysami
Fot. Gmina Świdnica
18 maja w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbyła się narada sołtysów. Podczas spotkania kierownik Działu Inwestycji i Infrastruktury Technicznej, Katarzyna Miłkowska, opowiedziała o trwających i zaplanowanych do realizacji w najbliższym czasie inwestycjach.

- Ceny materiałów i usług remontowych i budowlanych zdecydowanie wzrosły, w niektórych przypadkach nawet o 400%. To mocno utrudnia nam płynność w wykonaniu zadań zaplanowanych na rzecz naszych mieszkańców – podkreślały zgodnie kierownik DIIT oraz wójt Teresa Mazurek.

Ważną dla mieszkańców informacją była także ta, przekazana przez kierownika Działu Rolnictwa i Ochrony Środowiska – Zygmunta Balanta. Dotyczyła ona faktu podpisania w dniu dzisiejszym umów z firmą Zakład Oczyszczania Miasta Sp. z o.o. w Świdnicy na odbiór odpadów komunalnych oraz odpadów wielkogabarytowych. Do końca bieżącego tygodnia firma ma opracować harmonogram odbioru odpadów spod posesji. W pierwszej kolejności mają to być posesje znajdujące się w miejscowościach: Pszenno, Wilków, Panków, Niegoszów, Bystrzyca Dolna, Burkatów, Lubachów, Bystrzyca Górna.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej poinformowała sołtysów o planowanym wypoczynku letnim dla mieszkańców gminy. W tym roku nie odbędzie się on w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie ze względu na przebywających tam obywateli Ukrainy. W zamian zaplanowano serię półkolonii w świetlicach wiejskich, jednodniowe wycieczki, ogniska. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Podczas narady oficjalnie powitano nowego sołtysa sołectwa Wieruszów pana Łukasza Włudykę.

Wójt Teresa Mazurek przypomniała także o zbliżających się gminnych imprezach. Wśród nich – Zawody Strażackie połączone z Dniem Dziecka, które odbędą się 4. czerwca od godz. 12:00 w Mokrzeszowie. W dniu 28. sierpnia w Opoczce odbędą się Dożynki Gminne. Organizatorami będą sołectwa Opoczka i Jakubów. Gwiazdą wydarzenia będzie Sławomir.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group