Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Narkotyki w sałatce

Poniedziałek, 1 września 2014, 14:18
Aktualizacja: 14:19
Autor: red.
Podczas rutynowych działań funkcjonariuszy Służby Celnej prowadzonych na autostradzie A4 wytypowano do sprawdzenia jeden z busów kursujących na trasie Holandia–Polska. Nikt z pasażerów na zadane przez celników pytanie o przewóz towarów zabronionych nie odpowiedział twierdząco, jednak zachowanie jednego z podróżnych wydało się podejrzane. Jak się okazało, przewoził on narkotyki ukryte w sałatce warzywnej.

29 sierpnia w godzinach porannych w pobliżu jednego z parkingów przy autostradzie A-4 patrol grupy mobilnej typował do kontroli pojazdy do przewozu pasażerów. Jednym z wielu skontrolowanych busów z polskimi numerami rejestracyjnymi podróżowało 8 osób. W torbie jednego z pasażerów celnicy zauważyli owiniętą w folię marihuanę. Nie poprzestali jednak na tym i postanowili dokładnie przejrzeć bagaż.

Pojemnik wypełniony sałatką warzywną zazwyczaj nie budzi podejrzeń, lecz doświadczenie i intuicja podpowiadały celnikom, że w tym przypadku jest coś nie w porządku. Pod warstwą sałatki ukryte były spakowane w folie haszysz i amfetamina.

Właściciel narkotyków – 23-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego przewoził łącznie 91,6 g haszyszu, 33,9 g amfetaminy i 0,36 g marihuany. Dzięki pomocy funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Policji w Bolesławcu sprawę udało się sprawnie zakończyć. Sprawca złożył wniosek o dobrowolnie odpowiedzialności i po zatwierdzeniu przez sąd czeka go kara pozbawienia wolności na okres 10 miesięcy w zawieszeniu na rok, kara grzywny i przepadek narkotyków.

(Izba Celna)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group