Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Narodowe Święto Niepodległości w Gimnazjum nr 2

Sobota, 9 listopada 2013, 14:40
Aktualizacja: 14:44
Autor: red.
Świdnica: Narodowe Święto Niepodległości w Gimnazjum nr 2
Fot. użyczone
Zgodnie z coroczną tradycją 6 listopada odbyło się spotkanie uczniów Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy z kombatantami zrzeszonymi w Związku Sybiraków Koła Ziemi Świdnickiej oraz Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej.

W pierwszej części spotkania goście obejrzeli apel poświęcony obchodom 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Program artystyczny apelu został przygotowany przez klasę II e i III d pod kierunkiem pani Danuty Chmielowiec i pana Jana Trychty. Zespół wokalny prowadzony przez pana Arkadiusza Oleksego zaśpiewał pieśni patriotyczne, a pani Magdalena Jęczmień wraz uczniami zadbała o oprawę graficzną.

Druga część spotkania odbyła się w sali audiowizualnej, gdzie w kameralnej atmosferze, przy stolikach zastawionych owocami, ciastem i cukierkami goście poprowadzili „żywą lekcją historii”. Weterani ze wzruszeniem przedstawiali młodzieży historię związaną z II wojną światową, ich wojennymi losami i przeżyciami związanymi z wywiezieniem na Sybir. Kombatanci odpowiadali też na pytania zadawane przez uczniów, którzy chcieli poznać jak najwięcej szczegółów. Jako gospodarz spotkania zabrała głos pani dyrektor Alicja Matysik, która podzieliła się swoimi przemyśleniami na ten temat oraz podziękowała przybyłym za spotkanie, które miało bardzo uroczysty a zarazem serdeczny charakter. Mimo zakończenia uroczystości gimnazjaliści nadal prowadzili rozmowy z gośćmi, ciekawi szczegółów, dotyczących naszej historii.

Goście przekazali szkole pamiątkowe zdjęcia z ich wyjazdu na Kresy w 2012 roku. Uczniowie wręczyli kombatantom kwiaty i podziękowali za wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu.

(Danuta Chmielowiec, Gimnazjum nr 2)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group