Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1132
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nasi ambasadorzy

Wtorek, 30 czerwca 2020, 15:48
Autor: red
REGION: Nasi ambasadorzy
Fot. organizatorzy
Piotr Snopczyński i Łukasz Wawrzyniak ambasadorami akcji "Łączą nas góry" – trwa zbiórka do puszek na integracyjne wycieczki górskie.

Góry są dla wszystkich – to piękna idea, która od początku przyświeca projektowi „ Łączą nas góry". W pełnych przygód i poruszających momentów wyprawach po Sudetach biorą wspólnie udział osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie i towarzysze. To przede wszystkim mieszkańcy okolic Świdnicy, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Wrocławia, Jeleniej Góry i Kłodzka. Razem pokonują wspaniałe dolnośląskie szlaki, skutecznie rozprawiając się ze stereotypami. Bilans pierwszej edycji projektu to 15 wycieczek, aż 167 kilometrów tras, 96 osób z niepełnosprawnościami i 120 osób im towarzyszących.

Polscy sportowcy pomagają zdobywać góry

W tym roku młodym uczestnikom i ich opiekunom towarzyszyć będą wyjątkowi ambasadorzy projektu. Łukasz Wawrzyniak , pochodzący z Wałbrzycha były piłkarz – aktualnie zapalony biegacz, wraz ze swoją grupą #Wawrzynteam pomogą pchać pod górę wózki inwalidzkie, a Piotr Snopczyński – wspinający się od prawie 30 lat nestor polskiego himalaizmu – wraz z ekipą ratowników GOPR zorganizuje dla uczestników wjazd na Śnieżnik. Aby wziąć udział w wycieczce, wystarczy wysłać e-mail na adres zapisy@ladnehistorie.pl i poczekać na wiadomość zwrotną. Najbliższe wyprawy zaplanowane są na 19 lipca – na Polanę Jakuszycką i 26 lipca – na Wysoki Kamień. Organizator zapewnia wyżywienie, profesjonalną opiekę i specjalistyczny sprzęt.

Puszka na góry – wesprzyj akcję!

Turystyka górska to fantastyczna forma rehabilitacji, jednak takie przedsięwzięcia wymagają sprzętu, na który nie każdy może sobie pozwolić. W 2019 roku, dzięki przyznanym dotacjom, Fundacja Ładne Historie zakupiła niezbędne wyposażenie, wyszkoliła kadrę oraz pokryła związane z organizacją koszty. W tym roku pomysłodawcy akcji muszą radzić sobie bez finansowania publicznego. Z tego powodu ruszyła zbiórka do puszek w zaprzyjaźnionych miejscach w całym regionie m.in. Świdnicy, Szklarskiej Porębie, Jedlinie Zdrój czy Schroniskach PTTK w Andrzejówce i Zygmuntówce . Dołączyć może każdy – wystarczy odrobina miejsca na puszkę. Można także dorzucić się do wirtualnej skarbonki za pośrednictwem strony: https://ladnehistorie.pl/wesprzyj-nas . Cel to organizacja minimum 15 górskich wycieczek!

Każdy może także włączyć się w ruch wolontaryjny, by wspólnie promować równość społeczną poprzez aktywny i zdrowy tryb życia. Szczegółowe informacje na stronie www.ladnehistorie.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group