Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Następne drogi do remontu

Piątek, 28 lipca 2023, 11:25
Autor: red
Gmina Żarów: Następne drogi do remontu
Fot. UM Żarów
Budowa nowych dróg i przebudowa starych oraz zniszczonych nawierzchni drogowych to kolejne inwestycje, które dzięki pozyskaniu dotacji przez gminę Żarów, zostaną już niebawem zrealizowane.

Z programu Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego gmina Żarów otrzymała dotację w wysokości 156.000 złotych na modernizację drogi przy ul. Bocznej w Mrowinach. Będzie to już kolejna dojazdowa droga do gruntów rolnych wyremontowana na terenie gminy Żarów. Dzięki pozyskanym przez gminę Żarów środków od Marszałka Województwa Dolnośląskiego z Funduszu Rekultywacji Gruntów Rolnych oraz zaangażowaniu środków własnych każdego roku przybywa wyremontowanych dróg na wsiach. Prace przy realizacji tej inwestycji ruszą jeszcze w tym roku, najpierw musimy poczekać na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą zadania.

W mieście natomiast wyremontowane zostaną drogi przy ul. Hutniczej oraz ul. Słowiańskiej (od skrzyżowania przy ul. Wyspiańskiego do granic administracyjnych miasta), na remont których gmina Żarów pozyskała dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Droga przy ul. Hutniczej w Żarowie, na którą pozyskaliśmy dofinansowanie w wyokości 275.929, 22 złotych wymaga kompleksowej przebudowy. Jest to ostatnia droga w tej części naszego miasta, która jak do tej pory nie została wyremontowana. Dzięki pozyskaniu dotacji przez gminę Żarów ul. Hutnicza już niebawem zyska nową nawierzchnię asfaltową. Podobnie, jak zniszczony odcinek drogi przy skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Wyspiańskiego, na który gmina Żarów pozyskała dofiansowania w wysokości 353.475,59 złotych.

Remontu doczeka się również droga powiatowa na odcinku Przyłęgów-Łażany. Dofinansowanie na realizację tego zadania otrzymał powiat świdnicki w wysokości blisko miliona złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group