Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Następne drogi do remontu

Wtorek, 31 października 2023, 15:40
Autor: red
Gmina Żarów: Następne drogi do remontu
Fot. UM Żarów
Burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora podpisali umowy na realizację kolejnych inwestycji drogowych na terenie naszej gminy.

Jeszcze w tym roku wyremontowany zostanie fragment drogi w Mielęcinie, a do użytku mieszkańców oddamy nowe chodniki w Kalnie, Łażanach, Bożanowie, Wierzbnej i Mrowinach. Wszystkie inwestycje finansowane będą ze środków budżetu gminy Żarów i funduszu sołeckiego.

- Rozpoczynamy realizację kolejnych ważnych inwestycji na terenie gminy Żarów. Po przekazaniu placu budowy wykonawcy inwestycji, z którym podpisaliśmy umowę, ruszą prace przy budowie drogi w Mielęcinie. Inwestycja będzie realizowana w ramach zadania „Budowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Koszt zadania wyniesie 120.752,18 złotych. W Kalnie, Łażanach (przy ul. Sportowej), Bożanowie, Wierzbnej i Mrowinach prowadzone będą prace przy budowie nowych chodników. Inwestycje już się rozpoczęły i będą sukcesywnie realizowane w kolejnych naszych miejscowościach. Budowa nowych ciągów pieszych kosztować będzie ponad 300 tysięcy złotych – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

Wszystkie inwestycje realizuje gmina Żarów. Zostaną one sfinansowane ze środków budżetu gminy Żarów oraz funduszu sołeckiego, zgodnie z decyzją naszych mieszkańców. Są to kolejne ważne zadania, które zostaną przeprowadzone na terenach wiejskich. Nie tylko poprawią estetykę, ale przede wszystkim będą miały istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group