Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gogołów/Wrocław: Nasz najmłodszy sołtys nagrodzony

Sobota, 12 marca 2011, 9:55
Aktualizacja: 9:57
Autor: KO
Gogołów/Wrocław: Nasz najmłodszy sołtys nagrodzony
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Podczas pierwszego w historii Konwentu Sołtysów Dolnego Śląska wojewoda Aleksander Marek Skorupa nagrodził najmłodszego sołtysa regionu – dziewiętnastoletniego Adama Stracha z Gogołowa, który funkcję sołtysa łączy z przygotowaniami do tegorocznej matury.

Kilkudziesięciu najaktywniejszych sołtysów spośród kilku tysięcy z całego Dolnego Śląska zostało nagrodzonych przez wojewodę z okazji Dnia Sołtysa. Kapituła wyróżniła osoby, które korzystają z funduszy unijnych, dbają o rozwój najmłodszych mieszkańców oraz dokładają wszelkich starań aby to ich wieś była nowoczesna. Wojewoda Aleksander Marek Skorupa tytuł „Sołtysa Roku 2010" przyznał trzem osobom: Grażynie Kuś z Ptaszkowa, Annie Madej z Olszyńca oraz Jarosławowi Jagielskiemu z Ratowic. - Wszyscy nagrodzeni są dla swoich wsi bezcenni - zaznaczył wojewoda Skorupa.

***
Zobacz także:

* Zasłużony sołtys, któremu szefowanie wsią się nie nudzi, piątek, 11 marca 2011 – z okazji Dnia Sołtysa rozmawiamy z Fabianem Bartoszewiczem z Witoszowa Dolnego,
* Dzień z życia... sołtysa – dziewiętnastoletniego na dodatek, czwartek, 27 stycznia 2011 – zobacz, jak wiele pracy ma na co dzień Adam Strach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group