Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Nasza wolność" – koncert świąteczny w areszcie śledczym

Wtorek, 27 grudnia 2011, 8:13
Aktualizacja: 12:49
Autor: oprac. Ika
Świdnica: "Nasza wolność" – koncert świąteczny w areszcie śledczym
Fot. użyczone
Tym razem publicznością religijnego koncertu, wykonanego przez dwóch skazanych współtworzących zespół "Nasza wolność", byli skazani odbywający karę pozbawienia wolności w świdnickim Areszcie Śledczym. Występ odbył się na dzień przed wigilią Świąt Bożego Narodzenia.

Przedświąteczny koncert został zorganizowany w ramach zajęć kulturalno - oświatowych. Na widowni w świetlicy aresztu zasiadło nieco ponad trzydziestu osadzonych. Z uwagi na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia tematem przewodnim były pieśni religijne. Początkowo zespół wykonał dziewięć utworów, które zostały specjalnie przygotowane na tę okoliczność. Jednak na koniec na wyraźną prośbę publiczności, w ramach tzw. bisu, "Nasza wolność" zagrała jeszcze dwie kolejne pieśni religijne. Publiczność pożegnała muzyków gromkimi brawami.

Zespól dzięki specjalnemu repertuarowi miał stworzyć chociaż namiastkę świątecznej atmosfery. Muzycy z każdym kolejnym występem coraz lepiej czują się na scenie. Natomiast ich występy są zawsze chętnie obserwowane przez publiczność, zapewne dlatego, że muzyka towarzyszy człowiekowi przez całe życie i pełni w nim zasadniczą rolę, a także przyczynia się do wzbogacenia wyjątkowych przeżyć. Często obcujemy z nią nie zdając sobie z tego w pełni świadomości. Muzyka dla człowieka może być źródłem radości i smutku, zadowolenia, zadumy nad sensem życia, refleksji i goryczy. Towarzyszy ona człowiekowi w czasie pracy, nauki, czy zabawy. Watro dodać, że może być ona stosowana w celu przywracania zdrowia lub poprawy funkcjonowania osób z różnorodnymi problemami natury emocjonalnej, fizycznej lub umysłowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group