Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Nasze miejsce, nasz dom w grafice

Poniedziałek, 18 lutego 2013, 15:08
Aktualizacja: Wtorek, 19 lutego 2013, 1:24
Autor: red.
Świebodzice: Nasze miejsce, nasz dom w grafice
Fot. użyczone
Świebodzice to nasze miejsce i nasz dom, które artysta Jan Palichleb odkrywa przed nami w swoich czarno–białych grafikach. Sprawia, że miejsca nam znane zaczynamy widzieć z innej perspektywy. Odkrywa urok ukryty w detalach architektury naszego miasta.

„Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom” to motto, które przyświeca artyście już od 2010 roku, czego rezultatem jest ponad 500 wyjątkowych rysunków. Właśnie grafiki Jana Palichleba mieliśmy okazję podziwiać 15 lutego w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. Artysta zgromadził rekordową publiczność, która podczas uroczystego rozpoczęcia wernisażu została obdarowana dźwiękami fortepianu i cudownego wokalu. Zaprzyjaźnieni z artystą Grażyna Pantal wraz z Wiktorem Wawrzkowiczem wykonali wspólnie spektakularne arie: Herubina z „Wesela Figaro” Mozarta, Butterfly z ” Księżniczki Czardasza”, Walc Caton Kazanowy i Arię Elizy z” My Fair Lady”.

Wrażeń artystycznych i wzruszeń nie brakowało. Sam artysta podziękował publiczności za tak serdeczny odbiór i obiecał, że z rysowaniem nie zaprzestaje. Podziękowania skierował również w stronę swojej małżonki Marii, która zawsze jest przy nim.

Swoją obecnością wernisaż uświetnił burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz wraz z małżonką Teresą. Wspólnie odszukiwaliśmy znanych nam miejsc, które codziennie mijamy, a których urok odkrywa przed nami Jan Palichleb. Przy kawie i herbacie odbyły się rozmowy pełne wspomnień z naszego miasta, że aż trudno było się rozstać. Nie ukrywaliśmy również dumy, że Jan Palichleb to nasz artysta.

Czekamy zatem na kolejne grafiki, życząc artyście weny i cierpliwości. Publiczności dziękujemy za tak liczne przybycie. Jest to dla nas znak, ze Świebodzice to nasze miejsce
i nasz dom. Wystawa potrwa do 15 marca. Wszystkich, którzy jeszcze nie obejrzeli prac zapraszamy do Galerii Kominkowej MDK.

(Aneta Sterna, MDK)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group