Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 871
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Nasze Zdrowie”

Piątek, 11 października 2013, 15:10
Aktualizacja: 15:11
Autor: red.
Świdnica: „Nasze Zdrowie”
Fot. użyczone
Powiat Świdnicki i Galeria Świdnicka zapraszają do udziału w akcji „Nasze Zdrowie” w sobotę, 19 października.

W godzinach od 12.00 do 18.00 zapraszamy na bezpłatne badania i konsultacje specjalistyczne, między innymi badanie ostrości wzroku, badanie poziomu cukru we krwi, cholesterolu oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi i spirometrię. Przy pomocy Smokerlyzera będzie można dokonać pomiaru stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu – rzecz istotna dla palaczy!

Ratownicy medyczni poprowadzą instruktaż w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, zaś rehabilitanci przebadają wszystkich chętnych, szczególnie dzieci pod kątem wykrywania wad postawy. Firma Colgate zaprasza dzieci i dorosłych na bezpłatny przegląd uzębienia. A wykwalifikowane dietetyczki z Naturhouse zweryfikują nasza dietę i dokonają pomiarów tkanki tłuszczowej.

Dzieci zachęcamy do udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Tematem jest oczywiście zdrowie, a organizatorem zmagań jest świdnicki Sanepid. Wszystkich zapraszamy na degustację wód leczniczych ze szczawieńskich i lądeckich źródeł.

O godzinie 13.00 specjalnie dla pań prelekcja lekarza ginekologa Zbigniewa Wróbla po tytułem „Nowe i ciekawe w ginekologii”. Będzie mowa między innymi o nowych metodach leczenia rożnego rodzaju chorób „kobiecych”, ale także ciekawostki, dotyczące plastyki ginekologicznej. Doktor Wróbel przekaże także sporo informacji na temat nowych metod profilaktycznych.

Intensywne ćwiczenia bez wychodzenia z domu? Tak, to możliwe! W ramach akcji Nasze Zdrowie z sobotę 19 października od 10.00 do 18.00 zapraszamy nie tylko dzieci na stoisko z prezentacjami gier sportowych na konsolę Xbox Kinect przy salonie Media Expert. Tenis, skoki w dal, siatkówka czy paintball czy narciarstwo – wszystko w jednym miejscu.

W ramach akcji Nasze Zdrowie Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” w Świdnicy oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zapraszają na zbiórkę krwi od godz. 10. 00 do 15.00.
REALIZATORZY: SP ZOZ w Świdnicy, Colgate-Palmolive Poland, Zespół Usług Medycznych „Medyk” w Świdnicy, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, NZOZ „Marconi” w Świdnicy, Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” w Świdnicy oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, Media Expert, Naturhouse, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina SA., Uzdrowisko Lądek-Długopole SA.

PARTNER: Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Programy Profilaktyczne we Wrocławiu.

Zadbaj o zdrowie razem z nami. Zapraszają Powiat Świdnicki i Galeria Świdnicka.

(Galeria Świdnicka)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group