Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1280
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Natłok interwencji

Sobota, 30 kwietnia 2022, 11:29
Aktualizacja: 16:33
Autor: red
Świdnica: Natłok interwencji
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 22 do 28 kwietnia 2022 roku.

22.04.2022r. godz.7.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące pokrywy studzienki kanalizacyjnej, zlokalizowanej w Rynku niemal na środku jezdni, która prawdopodobnie wysunęła się z obramowania i wystawała pod kątem ponad poziom jezdni. Istniało realne zagrożenie, iż w przypadku najechania na pokrywę przez pojazd dojdzie do jego uszkodzenia. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze ustalili, że studzienka i pokrywa nie są uszkodzone a do zdarzenia doszło na skutek najechania na studzienkę przez pojazd ciężarowy. Pokrywę strażnicy osadzili w studzience eliminując zagrożenie.

22.04.2021r. godz.11.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy odebrał telefon od pogotowia ratunkowego z prośbą o udzielenie pomocy w transporcie chorego z mieszkania do karetki. Na wskazany adres przy ulicy Waryńskiego skierowano radiowóz straży miejskiej. Strażnicy wraz z zespołem medycznym bezpiecznie przenieśli pacjenta do ambulansu.

23.04.2022r. godz.22.35 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na przystanku w rejonie Placu Wolności. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam znanego z wcześniejszych interwencji nietrzeźwego bezdomnego. W związku z faktem, że nie był on w stanie samodzielnie się poruszać został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań a za swój czyn odpowie przed sądem.

24.04.2022r. godz.17.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny awanturującego się w lokalu gastronomicznym na terenie dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani do lokalu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Awanturnik został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań a za swój czyn w dniu następnym został ukarany mandatem karnym.

26.04.2021r. godz.14.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki ulicy Konopnickiej, która widziała kobietę wyrzucającą na chodnik starą odzież z bagażnika swojego samochodu. Na podstawie wskazanych numerów rejestracyjnych pojazdu ustalono jego właścicielkę, która przyznała się do tego faktu. Postępowanie zakończono ukaraniem sprawcy mandatem karnym.

26.04.2021r. godz.15.25 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefon od zaniepokojonej mieszkanki Świdnicy, która wyjechała z miasta i zostawiła swoje dziecko pod opieką babci. Od pięciu godzin babcia nie odbiera telefonu. Zgłaszająca obawiała się, że mogło dojść do jakiegoś nieszczęścia. Pod wskazany adres skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali babcię z wnukiem. Powodem zamieszania było przypadkowe wyciszenie telefonu. W obecności strażników babcia skontaktowała się ze swoją córką i wyjaśniła sytuację.

27.04.2021r. godz.16.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące parkowania nieuprawnionego pojazdu na kopercie inwalidzkiej przy ulicy Marii Kunic. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem w kwocie 800 złotych oraz 5 punktami karnymi.

zdjęcie - funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy rok 1991

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group