Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1060
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nauczą się pływać

Środa, 27 marca 2024, 14:09
Aktualizacja: 14:10
Autor: red
Świdnica: Nauczą się pływać
Fot. UM Świdnica
Łącznie 60 dzieci z pięciu świdnickich szkół podstawowych weźmie udział w kolejnej edycji programu „Umiem pływać”, który zapozna ich z podstawami umiejętności pływania. Projekt finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, realizowany jest przez Dolnośląską Federacje Sportu.

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej.

- Chcemy zachęcić dzieci do aktywności fizycznej oferując im szeroki wachlarz zajęć. Nauka pływania połączona z zabawą jest bardzo dobrze odbierana przez najmłodszych, bez względu na poziom ich umiejętności i sprawności fizycznej – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W Świdnicy udział w projekcie w tym roku wezmą 4 grupy uczniów po 15 osób w każdej. Placówki objęte programem to Szkoła Podstawowa nr 1, 2, 6, 105 oraz 315. Zajęcia będą realizowane na krytej pływalni Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Równej od marca do czerwca w blokach 2 x 45 minut, tj. 1,5 godziny zajęć na basenie x 10 wejść - łącznie 20 godzin lekcyjnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group