Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 793
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nauczyciele emeryci świętowali

Sobota, 21 października 2017, 7:27
Autor: red
Żarów: Nauczyciele emeryci świętowali
Fot. UM Żarów
Jak co roku emerytowani nauczyciele świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjne spotkanie było okazją do wspólnych rozmów, złożenia najlepszych życzeń oraz gratulacji dla nauczycieli.

Sekcja emerytowanych nauczycieli żarowskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego od lat organizuje obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas spotkań seniorzy wspominają dawne lata oraz dyskutują o bieżącej sytuacji polskiego szkolnictwa. Na ich ręce we wtorek, 17 października najserdeczniejsze życzenia składali burmistrz Leszek Michalak i Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.
- Nauczyciel to osoba, która swoją pasją i zaangażowaniem wpływa na młodych ludzi, kształtując nowe pokolenia. Nie mam żadnych wątpliwości, co do tego, że do tej pracy trzeba mieć powołanie. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i wciąż wielką troskę o naszą żarowską oświatę - mówił podczas spotkania z nauczycielami seniorami burmistrz Leszek Michalak.

Jak podkreślała przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żarowie Krystyna Domańska, byli nauczyciele uczestniczą czynnie w pracach oświaty i wciąż pamiętają o tym, jak ważna jest edukacja.
- W naszej gminie jest dużo dobrych nauczycieli i co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Są nimi zarówno ci, którzy przeszli już na zasłużoną emeryturę, jak i obecni, poświęcający się dla dobra najmłodszych i oddający im swoją wiedzę, doświadczenie oraz serce. Z radością obserwuję dziś, jak bardzo zmieniają się nasze szkoły i trochę zazdroszczę naszym młodszym nauczycielom, że mogą uczyć w tak dobrych warunkach. Żeby wykonywać tą wcale nie łatwą misję trzeba być nauczycielem z powołania. To jest wyznacznik dobrego nauczycielstwa - podkreślała Krystyna Domańska prezes żarowskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Po życzeniach przyszedł czas na wspólny posiłek i wspomnienia. A tym... nie było końca. Nie zabrakło także symbolicznej lampki szampana i gromkiego "Sto lat". Miłą niespodzianką były też nagrody finansowe, które powędrowały do nich, z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group