Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1152
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Nauka o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Wtorek, 7 maja 2024, 13:31
Aktualizacja: Środa, 8 maja 2024, 9:31
Autor: red
Witoszów Dolny: Nauka o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Fot. Gmina Świdnica
6 maja, w Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze z wykorzystaniem Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego zakupionego w ramach projektu poprawy bezpieczeństwa na drogach w gminie Świdnica.

Zajęcia odbyły się w hali sportowej w Witoszowie Dolnym, które prowadzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy To tutaj przyszli posiadacze karty rowerowej mieli do dyspozycji teren z oznakowanymi trasami przejazdu, a także urządzeniami przeznaczonymi do nauki przepisów ruchu drogowego.

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego był zatem kolejną okazją, by informować, edukować i przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów, uprzejmość i cierpliwość, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwo na drodze!

Warto podkreślić, że podobne mobilne miasteczko zostało zakupione dla Szkoły Podstawowej w Grodziszczu. Ich łączny koszt wyniósł 69,7 tys. zł. W ramach projektu poprawy bezpieczeństwa na drogach w gminie Świdnica wykonano 3 wyniesione przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem na drodze w Bystrzycy Dolnej, zamontowano 8 radarowych pomiarów prędkości w: Boleścinie, Grodziszczu, Makowicach, na os. Sowim w Bystrzycy Górnej i w Stachowicach. Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym wzbogaciła się też o 3 symulatory roweru. Łączny koszt projektu to 395,6 tys. zł, w tym dofinansowanie stanowiło kwotę 243,6 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group