Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1318
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Nawzajem potrzebni

Niedziela, 21 maja 2023, 7:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 maja 2023, 7:50
Autor: red
Gmina Świdnica: Nawzajem potrzebni
Fot. Gmina Świdnica
W gminie Świdnica trwa cykl międzypokoleniowych spotkań w ramach projektu "Edukacja do starości–nawzajem sobie potrzebni".

Tym razem seniorzy spotkali się z przedszkolakami z Witoszowa Dolnego i Bystrzycy Dolnej. Celem projektu jest uświadomienie dzieci i młodzieży, że starość to naturalna faza w życiu każdego człowieka oraz tworzenie płaszczyzny porozumienia i współpracy, przyczyniając się do rozwoju więzi międzypokoleniowej.

Tym razem w Publicznym Przedszkolu w Bystrzycy Dolnej były zajęcia kulinarne. Dzieci wraz z zaproszonymi seniorkami lepiły pyszne pierogi z truskawkami. Wspólne gotowanie zawsze daje dzieciom wiele radości i satysfakcji, natomiast inicjatywa współpracy z seniorami, babciami i dziadkami naszych dzieci jest okazją do wzajemnego poznania się i wzmocnienia więzi wielopokoleniowej – podkreśla Beata Klęsk-Nazarko, dyrektor przedszkola.

Natomiast Koło Gospodyń Wiejskich w Witoszowie Dolnym było organizatorem spotkania seniorów z zespołu śpiewaczego „Ale Babki” wraz z kapelą Zdzicha i dzieci z z Przedszkola w Witoszowie Dolnym i Bajkowego Domku w Świdnicy. Babcie, dziadkowie i dzieci bawili się znakomicie. Były wspólne tańce, czytanie i śpiewanie bajek, a także prezentacja przedszkolakom instrumentów muzycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group