Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Nawzajem sobie potrzebni

Niedziela, 18 marca 2018, 17:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 marca 2018, 10:22
Autor: red
Pszenno: Nawzajem sobie potrzebni
Fot. Gmina Świdnica
Po przedszkolakach w Pszennie, uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej dołączyli do programu „Edukacja do starości” realizowanego przez 15 podmiotów, a wśród nich m.in. gminę Świdnica i Uniwersytet III Wieku.

W pierwszej połowie marca uczniowie klas siódmych spotkali się z panią Władysławą Łach- aktywną seniorką, która od kilkudziesięciu lat piastuje urząd sołtysa wsi Komorów. Spotkanie było jednym z przedsięwzięć w ramach programu realizowanego przez szkołę w Witoszowie Dolnym ”Nawzajem sobie potrzebni”.

Pani Władysława opowiadała uczniom o swoich doświadczeniach i przeżyciach z czasów dzieciństwa i młodości, ale przede wszystkim skoncentrowała się na jednej ze swoich pasji- poezji, która towarzyszy jej od wielu lat. Inspiracją do tworzenia utworów poetyckich jest dla pani Łach życie - jego blaski i cienie, sukcesy i porażki. Prezentując własne utwory, koncentrowała się przede wszystkim na temacie ojczyzny, kraju rodzinnego, jego pięknie, tragicznej przeszłości i nadziejach związanych z przyszłością. Uczniowie zainspirowani twórczością poetki postanowili stworzyć własne utwory poetyckie i wydać je w tomiku ,,A to Polska właśnie”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group