Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nazwą maskotkę

Niedziela, 19 stycznia 2020, 15:13
Autor: red
Świdnica: Nazwą maskotkę
Fot. UM Świdnica
Świdnicka Policja ma swojego komisarza lwa, który pomaga funkcjonariuszom w ich interwencjach, gdzie obecne są dzieci, natomiast Straż Miejska doczekała się własnego pluszowego wsparcia w postaci strażnika szopa w pełnym umundurowaniu.

Jedyne czego brakuje, to imienia dla nowej maskotki jednostki. O pomoc w nazwaniu sympatycznego zwierzaka zwraca się komendant jednostki, Marek Fiłonowicz ogłaszając otwarty konkurs dla mieszkańców.

„Procyon lotor”, czyli pochodzący z Ameryki Północnej szop pracz, to niezwykle inteligentny gatunek średnich rozmiarów ssaka z rodziny szopowatych, zazwyczaj aktywny w nocy stał się nową maskotką świdnickiej Straży Miejskiej. Pluszaki zostały zakupione przez miasto w ramach działań przewidzianych w Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2019 r. W sumie do miejskiej formacji porządkowej trafiło 100 takich maskotek, które zostały przekazane przez Prezydent Miasta Świdnica, Beatę Moskal-Słaniewską. Będą one wykorzystywane w trakcie realizacji działań profilaktyczno-edukacyjnych, prowadzonych przez Straż Miejską w Świdnicy w publicznych szkołach podstawowych oraz w czasie interwencji z udziałem dzieci.

- Nasz nowy pomocnik będzie nieocenionym wsparciem dla funkcjonariuszy straży miejskiej w ich codziennej pracy. Aby mógł w pełni spełniać swoją rolę musi mieć jakieś imię. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców o pomoc w nazwaniu szopa pracza. Czekamy na Państwa zgłoszenia. Wybierzemy najciekawsze 3 nazwy, które później poddamy internetowemu głosowaniu na profilu miasta na Facebooku „Świdnica Rynek z tradycjami”. Zwycięski pomysł oczywiście nagrodzimy – mówi Marek Fiłonowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdnicy.

Swoje pomysły oraz propozycje można składać do 31 stycznia, bezpośrednio u dyżurnego w siedzibie Straży Miejskiej w Świdnicy przy ul. Dworcowej 2-8, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem strazmiejska@sm.swidnica.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group