Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Negocjacje w sprawie Domu Złotego Wieku

Poniedziałek, 11 marca 2019, 7:16
Autor: red
Świebodzice: Negocjacje w sprawie Domu Złotego Wieku
Fot. UM Świebodzice
7 marca z inicjatywy burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgi odbyło się w Ratuszu Miejskim spotkanie w sprawie inwestycji pn. Zmiana sposobu użytkowania wraz z przebudową i nadbudową budynku przy ul. Rekreacyjnej 2 w Świebodzicach, z przeznaczeniem na Dom Złotego Wieku.

Przypomnijmy, że postępowanie przetargowe jest prowadzone przez Gminę Świebodzice od kwietnia 2016 roku w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. W początkowym etapie postępowania uczestniczyło dwóch wykonawców (Cofely Services Sp. z o. o. z Warszawy oraz NDI Parkingi Sp. z o. o. z Sopotu), którzy w ramach prowadzonego dialogu konkurencyjnego przedstawiali rozwiązania projektowe stanowiące w późniejszym etapie podstawę do składania ofert. Do składania ofert przystąpił tylko jeden z uczestników dialogu NDI Parkingi Sp. z o. o.

W ramach realizacji inwestycji budynek poddany będzie gruntownej modernizacji pod kątem funkcjonowania domu opieki społecznej ponadto działka, na której jest zlokalizowana inwestycja o powierzchni 1,24 ha będzie podlegała zagospodarowaniu terenu m. in. odtworzeniu zieleni, alejek, wybudowaniu parkingu. Teren przyległy ma nie tylko służyć pensjonariuszom ale również mieszkańcom, dlatego też burmistrz miasta nie wyklucza możliwości utworzenia placu zabaw lub innych elementów zagospodarowania terenu. Według zamierzeń w budynku będą mieściły się również gabinety lekarskie, stomatologiczne, kaplica, fryzjer itp.

Oferta wykonawcy opiewa na kwotę blisko 97.231.719,30 zł, a na tą kwotę składają się nie tylko koszty robót budowlanych ale i utrzymania obiektu przez okres 18 lat. Po stronie gminy będzie utworzenie podmiotu, który będzie świadczył usługi opiekuńcze i medyczne. Przez cały okres obowiązywania umowy wykonawca będzie zobowiązany do: utrzymania obiektu w bardzo dobrym stanie technicznym tj. wykonywania remontów, wymiany zużytego wyposażenia, dbania o teren zielony oraz za serwisowanie urządzeń.

Spotkanie, które odbyło się w dniu 7 marca miało na celu przedstawienie rozwiązań optymalizujących realizację przedmiotowego przedsięwzięcia, zgodnie z prośbą burmistrza miasta Świebodzice. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wykonawcy Grupy NDI Parkingi Sp. z o. o.: Bartosz Szczygieł, Marcin Golly, Jan Styliński, przedstawiciel firmy Ever Tadeusz Sztop, a także burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga wraz z pracownikami urzędu oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, wiceprzewodniczący Janusz Kościukiewicz, Zbigniew Opaliński z radnymi Rady Miejskiej.

Przedstawiciele wykonawcy przedstawili dwie alternatywy skrócenia okresu utrzymania Domu Złotego Wieku:

z osiemnastu lat na dziesięć lat, w tym przypadku kwota ulega zmniejszeniu do 83 875 000 zł, czyli będzie mniejsza o 13.356.719,30;
do pięciu lat i tu kwota ulega znacznemu obniżeniu, do 76 650 000 zł, czyli będzie mniejsza o 20.581.719,30;

Podczas spotkania padło wiele pytań kierowanych od radnych Rady Miejskiej na temat finansowania inwestycji oraz jej realizacji. Na wszystkie wątpliwości odpowiadali przedstawiciele firmy NDI wraz z burmistrzem miasta. który podkreślał, jak ważna jest to dla miasta inwestycja biorąc pod uwagę aspekt społeczny. Burmistrz zaproponował ponowne przeanalizowanie wcześniej przyjętych rozwiązań funkcjonalnych, które byłyby bardziej przydatne dla naszych mieszkańców. Ostateczna decyzja w sprawie Domu Złotego Wieku zostanie podjęta przez Radę Miejską.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group