Czytających: 1489

Strzegom: „Siatkarski Dolny Śląsk” w Ciepłowodach

Sobota, 21 października 2017, 14:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 października 2017, 14:17
Po raz drugi, tym razem w Ciepłowodach, rywalizowali siatkarze uczestniczący w programie „Siatkarski Dolny Śląsk”. Reprezentantem naszej gminy w tym cyklu rozgrywek jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu.

Otwarcia zawodów dokonali przedstawiciele władz samorządowych gminy Ciepłowody, wójt Łukasz Białkowski wraz z dyrekcją szkoły oraz koordynatorem programu, trenerem KS Gwardia Wrocław - Piotrem Lebiodą.

Nasi siatkarze mogą bez wątpienia zaliczyć te zawody do bardzo udanych. W pierwszym meczu 2:1 pokonali gospodarzy z Ciepłowód, a w drugim spotkaniu 2:1 ograli siatkarzy z Siechnic. Finał z Kamieńcem Wrocławskim to był dopiero siatkarski horror. Pierwszy set dla Strzegomia, drugi set dla Kamieńca i.... niestety trzeci wynikiem 15:13 dla Kamieńca. Reprezentacja PSP nr 4 wywalczyła II miejsce i umocniła swoją drugą lokatę w klasyfikacji ogólnej programu „SDŚ”. Dwóch zawodników ze Strzegomia: Mateusz Mazuro i Miłosz Miklaszewski zostało wyróżnionych statuetkami „Dla najlepszych zawodników turnieju”. Do zakończenia zmagań siatkarskich pozostały jeszcze turnieje w Kamieńcu Wrocławskim i Siechnicach. Siatkarzom z „Czwórki” życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Program „Siatkarski Dolny Śląsk” gwarantuje uczestnikom programu zestawy strojów siatkarskich, zapewnia transport na turnieje, oferuje bezpłatne szkolenia dla trenerów i nauczycieli w-fu. Dla młodych siatkarzy udział w zawodach to wspaniała okazja do doskonalenia swoich umiejętności sportowych i możliwość rywalizacji z innymi zawodnikami z Dolnego Śląska.