Strzegom: Super Liga w judo

Poniedziałek, 20 listopada 2017, 11:30
Aktualizacja: Środa, 22 listopada 2017, 11:39
W niedzielę, 19 listopada br. 22–osobowa grupa judoków AKS–u Strzegom uczestniczyła w IV edycji Super Ligi Judo do Oleśnicy, będącej ostatnim etapem cyklu.

W zawodach wystartowały 42 kluby. Nasi judocy stanęli do zawodów z bojowym nastawieniem, chcąc zająć w klasyfikacji drużynowej jak najlepsze miejsce. Reprezentanci AKS-u w swoich kategoriach wagowych i wiekowych wywalczyli następujące miejsca:

miejsca I: Wojciech Rasławski, Amelia Pietkiewicz, Urszula Strzelecka, Natasza Zając, Tomasz Strzelczyk, Nikola Kamińska i Martyna Janaszek.

miejsca II: Zuzanna Oleksiuk, Kacper Gębala, Michał Przepłata, Michał Koguciuk, Mateusz Pakla, Jakub Zalas, Michał Hałajec i Gracjan Poterała

miejsca III: Julia Kuś, Maja Płonka, Karol Górski, Michał Molis, Tymon Pasławski i Dariusz Kuś.

miejsce IV: Marcin Wojtków

Judocy AKS-u Strzegom, dzięki dobrej postawie zawodników w IV turnieju, wywalczyli 10. miejsce w klasyfikacji końcowej Super Ligi.

Dzień wcześniej w Oleśnicy odbyła się Super Liga Judo Masters, w której udział wzięło 3 zawodników z grupy Old Boys. Panowie rywalizowali w swoich kategoriach wagowych w mocno obstawionych grupach. Pojedynki wymagały od nich dobrego przygotowania technicznego i kondycyjnego. Ostatecznie Tomasz Chojnacki, Maciej Romanowski oraz Siergiej Gumeniuk, pochodzący z Ukrainy, wywalczyli 3. miejsca.