Czytających: 2395

Świdnica: Grali młodzi szczypiorniści ze Świdnicy

Czwartek, 8 lutego 2018, 12:28
Aktualizacja: Piątek, 9 lutego 2018, 12:30
Miniony weekend należał do juniorów naszego klubu, ale o ligowe punkty grały też młodsze zespoły ŚKPR–u Świdnica. Chłopcy w ramach odrabiania zaległości wzięli udział i wygrali turniej na parkiecie Moto–Jelcza Oława, zaś w lidze młodzików doszło do prestiżowych klubowych derbów!

MŁODZICY

W październiku na inaugurację sezonu młodszy ŚKPR II pokonał starszy ŚKPR I 31:30, co uznać należało za niespodziankę. Drużyna trenerki Justyny Curyl mieli chęć zrewanżowania się i byli od osiągnięcia celu o krok, ale ostatecznie znów minimalnie lepszy okazał się ŚKPR II trenera Wiesława Iwanio. Zwycięstwo 32:31 zapewniła bramka Łukasza Szporko z rzutu bezpośredniego, już po końcowej syrenie. "Dwójka" dokonała naprawdę dużej rzeczy, bo jeszcze trzy minuty przed końcem gry było 31:28 dla "jedynki". ŚKPR I prowadził zresztą w zasadzie przez całe spotkanie różnicą 2-4 bramek Ostatni remis (12:12) notowany był w 19 minucie.. - Muszę wyróżnić cały zespół. który staje się coraz bardziej dojrzały, a w końcówkach potrafi się jeszcze dodatkowo nakręcić i zmobilizować - mówił po spotkaniu trener Iwanio. - W końcówce podwyższyliśmy obronę i sprowokowaliśmy błędy oraz faule. Cieszymy się ze zwycięstwa, które na pewno jeszcze bardziej podbuduje moją drużynę. Szkoda mi starszej drużyny, ale cóż, taki jest sport...

ŚKPR I Świdnicca - ŚKPR II Świdnica 31:32 (16:13)

ŚKPR I: Mirga, Karpiński - Zelek 10, Gołembiowski 9, Kaczmarek 5, Stramek 4, Krawczyk 2, J. Stadnik 1, Kalousek, Nowakowski

ŚKPR II: Rejman, Klimczak - Ł. Szporko 8, Miśkiewicz 7, Barcik 7, Szymanowski 4, Kuprin 3, Majczak 3, Supran, Rosłoń, Przedpełski, Nóżka, Gielgier, Westerlich, Kwiatkowski

CHŁOPCY

Po zwycięstwach 16:13 (9:6) z Chrobrym Głogów i 19:9 (7:6) z Moto-Jelczem Oława młodzi świdniczanie mają na swoim koncie już sześć zwycięstw. Identycznym bilansem może pochwalić się druga w tabeli Siódemka Miedź Legnica. Zbliżający się kolejny turniej ligowy (niedziela, 12 lutego, godz. 11.30, hala SP 105 Świdnica) z udziałem ŚKPR-u, Siódemki Miedzi i Zagłębia Lubin zapowiada się więc bardzo atrakcyjnie.

Póki co szkoleniowcy świdnickiej drużyny mają ciekawy materiał do przemyśleń po zawodach w Gaci... - Przede wszystkiim martwi kontuzja Maćka Markowskiego,. który w pierwszym meczu podkręcił staw skokowy. Drużyna zagrała poprawnie, ale na pewno nie były to nasze najlepsze występy. W meczu z Chrobrym kluczem do zwycięstwa okazała się gra rozgrywających Wiktora Chrząstowskiego i Antoniego Szporko i współpraca z kołem. W spotkaniu z Oławą do przerwy były kłopoty, ale potem poprawiliśmy obronę, otworzyli się skrzydłowi i uzyskaliśmy wyraźną przewagę - analizuje trener Tomasz Szporko.

ŚKPR Świdnica – Chrobry Głogów 16:13 (9:6)

ŚKPR: Pajdała, Wiktor – Dziedzic 7, Michalski 2, Włostowski 2, Kaczor 2, A. Szporko 1, Markowski, Chrząstowski 1, Gusiacki, Madziara, Hollinger, Buczma

Moto Jelcz Oława – ŚKPR Świdnica 9:19 (6:7)

ŚKPR: Pajdała, Wiktor – Dziedzic 5, Włostowski 4, Kaczor 4, Madziara 2, Gusiacki 1, Hollinger 1, A. Szporko 1, Chrząstowski 1, Michalski, Buczma, Dąbrowski.

Źródło: ŚKPR Świdnica