Czytających: 1678

Strzegom: Udany rewanż siatkarzy AKS–u

Poniedziałek, 5 marca 2018, 11:16
Aktualizacja: Wtorek, 6 marca 2018, 11:18
W sobotę, 3 marca br. siatkarze AKS–u Strzegom rozpoczęli rewanżową rundę rozgrywek Dywizji B III ligi siatkarzy (miejsca 7–12).

Ekipa Roberta Kotowicza podejmowała u siebie zespół UKS Tygrysy ze Strzelina. Miesiąc wcześniej strzegomscy siatkarze polegli w Strzelinie 0:3, więc rewanż dla naszych zawodników był sprawą honoru.

Zadanie było trudne z uwagi na chorobę trzech naszych zawodników. W pierwszym secie siatkarze ze Strzegomia pokazali na co ich stać. Po bezbłędnej grze rozgromili gości 25:12. Oszołomieni przebiegiem pierwszej partii goście nie poradzili sobie również w drugim secie. Dobra gra naszej drużyny, szczególnie w końcowych fragmentach seta i zasłużone zwycięstwo 25:22. Niesamowite emocje przeżywaliśmy w trzeciej odsłonie. Strzelinianie tak bardzo chcieli „wyszarpać” gospodarzom ten mecz, że przy trzypunktowej przewadze zawodnik zagrywający popełnił tzw. „błąd ustawienia”. Wskutek pomyłki gości serwis i szansę na cenne punkty zyskał zespół AKS-u. Trzecia partia dla AKS Strzegom 27:25 i cały mecz 3:0. W pełni udany rewanż za porażkę w Strzelinie i trzeci z rzędu wygrany mecz siatkarzy AKS. Gratulujemy.

03.03.18 r. AKS Strzegom – UKS Tygrysy Strzelin 3:0 (12, 22, 25)