Czytających: 1699

Świdnica: Nie ma mocnych na chłopaków

Wtorek, 13 marca 2018, 14:14
Aktualizacja: 14:15
Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy ŚKPR Świdnica w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Chlopców. Na turnieju w miejscowości Gać świdniczanie odnieśli dziewiątą i dziesiątą kolejną wygraną. Na dwa turnieje przed zakończeniem sezonu nasz zespół otwiera tabelę z sześcioma punktami przewagi nad Siódemką Miedzią Legnica i aż dwunastoma nad Dziewiątką Legnica i Chrobrym Głogów.

W niedzielę w Gaci podopieczni Tomasza i Anny Szporko odnieśli dwa wysokie zwycięstwa: 21:4 z Moto-Jelczem Oława i 23:9 ze Śląskiem Wrocław. Ciekawostką pojedynku z Moto-Jelczem był fakt, że pierwszą bramkę rywale rzucili dopiero przy stanie 12:0 w trzeciej minucie drugiej połowy. Wobec bardzo dużej przewagi oba spotkania można było potraktować bardzo szkoleniowo. Warto odnotować, że ligowe debiuty zaliczyło dwóch zawodników: Mateusz Myśliński i Stanisław Dzięcielski. Dotąd ci zawodnicy występowali tylko w grach towarzyskich.

– Założenbiem na ten turniej była mocna gra w obronie i wyprowadzanie szybkich kontr. Zespół dobrze realizował te elementy – podsumował trener Tomasz Szporko.

Moto-Jelcz Oława – ŚKPR Świdnica 4:21 (0:10)

ŚKPR: Pajdała, Wiktor – Dziedzic 5, Królak 4, Włostowski 3, A. Szporko 3, Markowski 3, Chrząstowski 2, Kaczor 1, Michalski, Gusiacki, Hollinger, Myśliński, Dzięcielski

ŚKPR Świdnica – Śląsk Wrocław 23:9 (11:1)

ŚKPR: Pajdała, Wiktor – A. Szporko 5, Dziedzic 5, Markowski 4, Chrząstowski 4, Kaczor 3, Gusiacki 2, Markowski 2, Michalski 1, Włostowski 1, Hollinger, Dzięcielski, Królak.

Źródło: ŚKPR Świdnica