Czytających: 2347

Świdnica: Gryf na szczycie

Piątek, 14 grudnia 2018, 11:11
Aktualizacja: Niedziela, 16 grudnia 2018, 11:12
Dobiegły końca emocje związane z kolejnym turniejem piłkarskim z cyklu JAKO Polonia–Stal Świdnica Cup 2018/2019.

Na najwyższym stopniu podium rywalizację ukończyli piłkarze Gryfa Świdnica. Młodzi świdniczanie w wielkim finale pokonali AKS Strzegom. Niezwykle emocjonujące było starcie o trzecie miejsce. Po regulaminowym czasie gry pomiędzy Akademią Piłkarską I Nowa Ruda i Pogonią Pieszyce był remis. Rzuty karne lepiej wykonywali noworudzianie i to oni znaleźli się na trzecim stopniu podium. W imprezie wzięło udział około 100 piłkarzy reprezentujących barwy 10 zespołów. Wszyscy wyróżnieni zostali pamiątkowymi dyplomami i zespołowymi pucharami. Na drużyny z pierwszej trójki czekały ponadto nagrody rzeczowe. Wybrano też najlepszych graczy turnieju. Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Politański z Gryfa Świdnica, a bramkarzem Karol Dusza z AP I Nowa Ruda. Królem strzelców został z kolei Oskar Kobajło (Gryf Świdnica).