Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 790
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nie będzie likwidacji szkół i przedszkoli w Gminie Strzegom

Sobota, 11 lutego 2012, 15:02
Aktualizacja: 15:03
Autor: red
Strzegom: Nie będzie likwidacji szkół i przedszkoli w Gminie Strzegom
Fot. użyczone
Podobnie jak w roku ubiegłym przed planowaniem nowego roku szkolnego 2012/2013
w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Strzegom trwają prace zmierzające do pełnej analizy wydatków oświatowych .

Chodzi o sumy skierowane na płace nauczycieli, administracji, obsługi, wydatków na bieżące utrzymanie obiektów, przeliczenie powierzchni użytkowej budynków oświatowych w stosunku do liczby pracowników zatrudnionych do sprzątania szkoły i placu lub boiska przyszkolnego. Przygotowano również prognozę demograficzną dla szkół, która ważna jest w kontekście otrzymywanej subwencji oświatowej / pieniądz idzie za uczniem/.
Z poniższymi danymi zapoznani zostaną wszyscy dyrektorzy szkół w celu wypracowania metod i form wprowadzenia oszczędności, przy założeniu, że obecnie istniejąca sieć przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów nie ulegnie zmianie.

Tym samym chcielibyśmy uspokoić społeczności szczególnie wsi, w których jest analizowana zasadność utrzymania wszystkich budynków oświatowych, że nie podejmujemy żadnych działań mających na celu likwidację jakiejkolwiek szkoły czy przedszkola.

Takie prace przeliczeniowe dotyczą nie tylko szkół wiejskich / Olszan, Stanowic, Kostrzy/, ale również szkół miejskich, gdzie naszym zdaniem konieczne jest podjęcie działań oszczędnościowych.

W roku ubiegłym pomimo różnych opinii mieszkańców udało się zracjonalizować wydatki
w szkołach w Jaroszowie i Goczałkowie i tak jak zapowiadaliśmy na naszych działaniach
nie stracą dzieci, a wręcz zyskają , ponieważ zaoszczędzone pieniądze trafią na poprawę stanu technicznego szkół lub zakup nowoczesnych pomocy naukowych. W tych wsiach planowane są również inwestycje- budowa sali gimnastycznej w Goczałkowie i " Orlika" w Jaroszowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group