Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nie będzie śladu po starym przystanku

Wtorek, 23 września 2014, 10:50
Aktualizacja: 12:53
Autor: red.
Żarów: Nie będzie śladu po starym przystanku
Fot. UM Żarów
Żarowscy handlowcy czekali na to od dawna. Stary i zniszczony przystanek autobusowy, który dla przedsiębiorców był wielką bolączką wreszcie zniknie z ulicy Dworcowej w Żarowie. Firma rozbiórkowa przystąpiła już do wyburzenia starej konstrukcji. Zmianom przyglądają się również Żarowianie, którzy z bliska obserwują cały proces.

- Nareszcie! To miejsce odzyska utracony blask. Będzie nas w końcu widać, bo tej pory wiata przystankowa przysłaniała nasze witryny sklepowe. Mamy tylko nadzieję, że remont nie będzie zbyt uciążliwy dla nas i naszych klientów - mówi Anna Wolska, właścicielka sklepu odzieżowego przy ul. Dworcowej w Żarowie.

Wyburzenie starej wiaty przystankowej to tylko pierwsza część z zaplanowanych inwestycji przy ul. Dworcowej w Żarowie. Plac zostanie utwardzony również kostką betonową i pojawią się nowe obrzeża betonowe. A sami handlowcy zaproponują układ zagospodarowania zieleni, zaplanują nasadzenia, rabaty i klomby. Centralna ulica w Żarowie odzyska utracony blask.

Remont zostanie sfinansowany ze środków budżetu gminy Żarów i przy współudziale dofinansowania, w wysokości 17 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group