Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Nie boją się pomagać

Środa, 23 kwietnia 2014, 15:26
Aktualizacja: 15:28
Autor: red.
Pszenno: Nie boją się pomagać
Fot. UG Świdnica
Ktoś zasłabł, zemdlał. albo jesteśmy świadkami wypadku? Jak się zachować? O tym będzie można się przekonać podczas I międzyszkolnego konkursu "Nie bój się pomagać", którego organizatorem jest Przedszkole „Bajkowa Dolinka” w Pszennie.

W roku szkolnym 2013/2014 Przedszkole ,,Bajkowa Dolinka’’ przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Dziecko - Bezpieczne Przedszkole 2014.Ideą konkursu jest propagowanie wśród najmłodszych zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo, poszerzanie wiedzy i umiejętności mającej uchronić je w przyszłości przed niebezpieczeństwem i przygotować do rozważnego i mądrego udziału w dorosłym życiu – mówi Ewa Wasilenia, dyrektor przedszkola.

29 maja w godz. 9.30-11.30 na sali gimnastycznej w Pszennie 5 osobowe zespołu wykonają różnego rodzaju zadania, dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurs będzie składał się zarówno z części teoretycznej (pytania, zagadki) oraz praktycznej, dostosowanej do wieku i możliwości dzieci.

Jednak, jak przystało na gospodarzy, przedszkolaki z Pszenna zaprosili do siebie przedstawicieli Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy medycznych, aby przed konkursem jeszcze bardziej zgłębić tajniki pierwszej pomocy.

Ratownicy przekazali dzieciom wiele ważnych informacji z zakresu bezpieczeństwa, jak również zachowania się w sytuacji gdy należy ratować życie. Spotkanie było nie tylko pogadanką, ale również konkretnym działaniem. Przedszkolaki nauczyły się m.in. zakładać opatrunki – dodaje dyrektor przedszkola.

Wydarzenia sprzed kilku tygodni o tym, jak 11-letnia Ala uratowała życie swojej mamie, bo w porę wezwała pogotowie dowodzą jak ważne jest propagowanie zasad pierwszej pomocy wśród najmłodszych. Każdego roku uczniowie szkół gimnazjalnych i podstawowych odbywają cykl spotkań z przedstawicielami służb mundurowych. Cieszę się, że tym razem taką szansę będą miały przedszkolaki z terenu gminy Świdnica, którzy 29 maja zmierzą się w I międzyszkolnym konkursie „Nie bój się pomagać” – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group