Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nie było nieprawidłowości przy umarzaniu podatków

Czwartek, 17 stycznia 2013, 12:14
Aktualizacja: 12:16
Autor: red.
Strzegom: Nie było nieprawidłowości przy umarzaniu podatków
Fot. UM Strzegom
Centralne Biuro Antykorupcyjne od listopada 2012 roku sprawdzało, czy umorzenia zaległości podatkowych w gminie Strzegom za lata 2010 – 2012 były przeprowadzane zgodnie z prawem. Małgorzata Matuszak – Tocha, rzecznik prasowy CBA informuje, że postępowanie się zakończyło i nie wykazało żadnych nieprawidłowości.

Kontrola CBA w urzędzie była prowadzona po zgłoszeniu o rzekomych nieprawidłowościach, które miały się pojawić przy umarzaniu zaległości podatkowych. Na prośbę CBA 12 listopada 2012 roku Urząd Miejski w Strzegomiu przekazał dokumenty za lata 2010-2012 dotyczące wykazów przedsiębiorców i innych podatników, którym burmistrz Strzegomia umorzył zaległości podatkowe z tytułu podatków i opłat lokalnych, udzielił pomocy publicznej, ulg w zakresie podatków i opłat lokalnych oraz ulg w formie odroczenia, umorzenia lub rozłożenia na raty w kwocie przewyższającej 500 zł.

- Dokumenty w tej sprawie, zostały przekazane do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w listopadzie 2012 roku, a następnie przeanalizowane przez agentów Biura. Funkcjonariusze weryfikowali otrzymane wcześniej informacje o pewnych nieprawidłowościach, które się nie potwierdziły – czytamy w e-mailowej odpowiedzi Małgorzaty Matuszak – Tochy z CBA.

To oznacza, że podejrzenia osób zgłaszających były niesłuszne i bezpodstawne.

- Byłem spokojny o wynik tej kontroli – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. – Kwestie umorzeń podatkowych leżą w kompetencji burmistrza czy prezydenta. Zawsze są to decyzje trudne. Nie mogą jednak być wymuszane, a z takim przypadkiem mieliśmy ostatnio do czynienia. Niektórzy chcieli wpłynąć na tę decyzję i decydować o tym, komu powinienem umorzyć podatek, a komu nie. Cieszę się, że są już wyniki tej kontroli, bo potwierdzają one, że działałem prawidłowo – dodaje Zbigniew Suchyta.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group