Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 557
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie dotykaj dzikich zwierząt!

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 12 grudnia 2015, 7:15
Aktualizacja: Niedziela, 13 grudnia 2015, 9:01
Autor: opr.red.
Fot. www.sm.swidnica.pl
Straż Miejska w Świdnicy w dniu 6 grudnia 2015 r. interweniowała w sprawie potrąconego lisa, ten leżał w polu przy ulicy Pogodnej, jeszcze żył. Powiadomiono weterynarza, któremu niestety nie udało się uratować zwierzęcia, zbyt rozległe uszkodzenia ciała (prawdopodobnie potrącony). Lis został uśpiony i zabrany przez odpowiednią, powołaną do tego celu, firmę.

W ostatnim okresie coraz częściej wpływają do nas informacje o przebywających na terenie miasta, dzikich zwierzętach. Jest to okres roku, kiedy to stworzenia leśne migrują do miast, za pożywieniem. Większość zgłoszeń dotyczy lisów, które przebywają gdzieś na posesjach ale też ulicach, niestety tych martwych, bądź jeszcze żywych, potrąconych przez samochody.

W każdym takim przypadku, gdzie mamy do czynienia z dziką zwierzyną, pamiętajmy o bezpiecznym postępowaniu. Chodzi głównie o to, by do nich się nie zbliżać, a już na pewno nie głaskać czy też brać na ręce, gdy jeszcze żyją np.. po potrąceniu. Po pierwsze mogą dotkliwie ukąsić, po drugie mogą być nosicielami chorób czy też pasożytów. Należy wtedy zadzwonić na numer alarmowy straży miejskiej 986 i powiadomić dyżurnego. Strażnik uruchomi wówczas odpowiedni organ, który zajmie się udzieleniem pomocy bądź zabraniem z miejsca zdarzenia, nieżywego już zwierzęcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group