Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1050
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nie lada gratka dla przedsiębiorców

Środa, 25 czerwca 2014, 9:22
Aktualizacja: 10:12
Autor: red.
Strzegom: Nie lada gratka dla przedsiębiorców
Fot. użyczone
Sudecka Izba Przemysłowo – Handlowa w Świdnicy była organizatorem I edycji „Dnia Przedsiębiorczości i Pracy”, który odbył się 17 czerwca br. w sali konferencyjnej UM w Strzegomiu.

- Jest to pierwszy „Dzień Przedsiębiorczości i Pracy” w Strzegomiu. Kilka lat temu w Świdnickiej Izbie Przemysłowo- Handlowej zrodziła się idea przedsiębiorczości, w związku z czym zostały powołane do życia instytucje, które niosą pomoc w początkach naszej kariery - skomentował Jerzy Sobański, prezes zarządu Ekspert Kredyt Sp. z o.o.

Celem spotkania było przedstawienie szans na rozwój nowych przedsiębiorstw oraz możliwości pozyskania środków unijnych na rozwój firmy. – Dziękuję za zainteresowanie tematem naszą młodzież. Przedsiębiorczość to nie tylko prowadzenie działalności. Liczy się każda idea, każdy pomysł oraz zdobywanie doświadczenia, które owocując daje nowe możliwości rozwoju - dodał burmistrz Zbigniew Suchyta. Uczestnicy mogli uzyskać bardzo cenne informacje przekazane przez Inkubator Przedsiębiorczości Regionu Sudeckiego na temat rozwoju nowych przedsiębiorstw oraz Sudecką Izbę Przemysłowo - Handlową na temat ekologicznego przedsiębiorstwa. Powiatowy Urząd Pracy poinformował o dotacjach na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej natomiast Doradztwo Ekonomiczno- Finansowe Sp. z o.o. na temat bezzwrotnych dotacji dla firm w ramach środków wojewódzki (RPO WD).

Na „Dniu Przedsiębiorczości i Pracy” zaprezentował się również Partner Getin Banku S.A., który wygłosił wykład o leasingu na start, czyli prostej i szybkiej formie rozwoju dla firm. Cenne informacje, dotyczące aspektów prawnych prowadzenia działalności gospodarczej, przekazała Kancelaria Radców Prawnych. Społeczna Akademia Nauk przedstawiła ofertę edukacyjną. Ważne dla przyszłych przedsiębiorców były także informacje o wsparciu dla firm w postaci nowych środków unijnych w ramach inicjatywy JEREMIE. W trakcie trwania „Dnia Przedsiębiorczości i Pracy” uczestnicy mieli możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z zaproszonymi gośćmi.

(Kornelia Wilczak)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group