Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1233
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Nie ma czasu na nudę

Piątek, 14 sierpnia 2020, 9:05
Autor: red
Gmina Świdnica: Nie ma czasu na nudę
Fot. Gmina Świdnica
NIE MAM CZASU NA NUDĘ – to hasło tegorocznych wakacji w gminie Świdnica! Za nami pierwszy turnus turnus i końcówka drugiego. Dlatego już teraz możemy stwierdzić, że wakacje z gminą to strzał w dziesiątkę. Zapewniają nas o tym zarówno rodzice, jak i uczestniczące w koloniach dzieci. Z całą pewnością jest to zasługą dostosowanego do potrzeb i zainteresowań dzieci programu zajęć, jak i kadry – opiekunów, wychowawców i trenerów.

Wakacje to czas wypoczynku, przyjemności a przede wszystkim zabawy. Z powodu różnorodnych ograniczeń, między innymi pandemii nie wszystkie dzieci mają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego na koloniach, dlatego w tym roku przygotowaliśmy ofertę wakacyjnego wypoczynku w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie w trzech turnusach:
• I turnus: artystyczno-profilaktyczny - 03.08.-07.08.2020 r. - pod hasłem "Artystą być"
• II turnus: sportowo-profilaktyczny - 10.08.-14.08.2020 r. - pod hasłem "Zdrowo, bo na sportowo!"
• III turnus: sportowo-profilaktyczny – 17.08.-21.08.2020 r. - pod hasłem "Zdrowo, bo na sportowo!"

- Wyjazd na kolonie to okazja zmiany środowiska, poznanie nowych koleżanek i kolegów, zawarcie nowych przyjaźni. Jest to doskonała forma połączenia edukacji z wypoczynkiem, rekreacją i sportem. W zorganizowanych przez organizatorach koloniach nie ma czasu na nudę! Każdy dzień podzielony został na 3 bloki zajęciowe: przedpołudniowy, popołudniowy i wieczorny. Dwa pierwsze poświęcamy zajęciom programowym. Wówczas proponujemy rozmaite warsztaty twórcze – muzyczne, taneczne, sportowe, profilaktyczne, zajęcia z pierwszej pomocy, plenery, turnieje, zabawy integracyjne, wycieczki np. do Parku Trampolin, konkursy i quizy. Pod koniec każdego turnusu odbywa się ognisko lub pokaz finałowy, który jest nie tylko podsumowaniem aktywności wszystkich grup, ale też dużym przeżyciem dla każdego uczestnika i uroczystym zwieńczeniem pobytu na kolonii – mówi Dorota Waliszak, p.o. kierownika GOPS w Świdnicy.

Organizatorzy:
Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdnicy, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Gminny Zespołu Oświaty oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group