Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: NIE nowotworom u dzieci

Niedziela, 6 października 2013, 16:11
Aktualizacja: 16:14
Autor: red.
Gmina Świdnica: NIE nowotworom u dzieci
Fot. UG Świdnica
W dniach 18 i 19 października wójt gminy Świdnica oraz Fundacja Ronalda McDonalda zapraszają dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat z gminy Świdnica na bezpłatne badania USG. Zapisy będą przyjmowane 7 i 8 października do wypełnienia list. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Badanie USG dziecka jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem upewnienia się, że rozwój dziecka przebiega tak, jak przebiegać powinien. Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Wykonywane są w specjalnym ambulansie, który w Gminie Świdnica zawita:

- 18 października- piątek do Witoszowa Dolnego (przy przedszkolu)
- 19 października- sobota do Pszenna (przy szkole podstawowej)

Aby wziąć udział w badaniu należy zapisać dziecko dzwoniąc pod wyznaczone numery telefonów:
Tel. 516 168 579 lub 664 283 862 podając imię, nazwisko oraz nr PESEL dziecka.

Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.
Czas potrzebny na badanie to ok. 15-18 minut.
Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Fundacja Ronalda McDonalda, założona w 2002 roku, to organizacja pożytku publicznego, należąca do większej całości, pracującej w 57 krajach organizacji charytatywnej Ronald McDonald House Charities. Fundacje na całym świecie łączy jeden wspólny mianownik - pomoc dzieciom, między innymi poprzez programy medyczne.

W Polsce głównym projektem Fundacji jest ogólnopolski program „Nie nowotworom u dzieci”. Fundacja stawia na poprawę wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych u najmłodszych, organizując badania USG, szkoląc lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz inwestując w wydawnictwa propagujące aktualną wiedzę w dziedzinie onkologii.

W akcjach badań USG prowadzonych przez Fundację, w których kluczową rolę odgrywa specjalistyczny ambulans Fundacji, zbadano tysiące dzieci. Ambulans odwiedził już setki miast i mniejszych miejscowości w Polsce, docierając wszędzie tam, gdzie taka profilaktyka jest niezbędna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group