Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nie oceniają, a pomagają

Niedziela, 7 września 2014, 12:03
Aktualizacja: 14:06
Autor: red.
Żarów: Nie oceniają, a pomagają
Fot. archiwum
Pomagają rodzinom, które przeżywają trudności. Uczą, jak rozwiązywać rodzinne spory. Pokazują, jak opiekować się dziećmi. Asystenci rodzinni wspierają i doradzają. Żarowianie również mogą liczyć na jego pomoc i wsparcie. Chętnie korzystają więc z różnych form zajęć, warsztatów i innych integracyjnych form wspólnego spędzania czasu.

- Rodziny objęte asystenturą brały udział w warsztatach, które pozwoliły nabyć wiedzę i umiejętności dotyczące pomagania dziecku radzenia sobie z trudnymi uczuciami, stawiania zdrowych granic w relacjach z innymi czy skutecznego egzekwowania poleceń. Rodzice mieli również okazję poznać metody wychowawcze bez używania kar cielesnych - mówi Teresa Borowiec, żarowski asystent rodzinny.

Wspólne warsztaty, w których brały udział rodziny, objęte programem asystenta to nie wszystko. Wspólnym pomysłem żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i asystenta był także integracyjny wyjazd rodziców i ich dzieci do wrocławskiego zoo. - To była świetna inicjatywa, bowiem w grupie mieszkańców byli tacy, którzy po raz pierwszy odwiedzili zoo bądź od wielu lat nie mieli okazji zwiedzać obiekt. Jedną z większych atrakcji był "dziecięcy dziedziniec", gdzie najmłodsi uczestnicy głaskali i karmili smakołykami zwierzęta. Dużo radości dała również ekspozycja z pawianami masajskimi, które rozśmieszały naszych wycieczkowiczów - dopowiada Teresa Borowiec.

Rodziny objęte programem asystenta wciąż mogą liczyć na jego pomoc i wsparcie. I kolejne pomysły, inicjatywy, projekty, dzięki którym będą mogli podnosić swoje umiejętności wychowawcze.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group