Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nie pobili rekordu

Czwartek, 8 grudnia 2022, 9:20
Aktualizacja: 9:21
Autor: red
Żarów: Nie pobili rekordu
Fot. UM Żarów
Mimo, że nie udało się pobić rekordu imprezy, to zawodniczki i zawodnicy startujący w Nocnym Pływaniu w Żarowie walczyli na całego, wykręcając solidny rezultat. Impreza organizowana przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie odbyła się już po raz szósty.

- Cieszę się, że już kolejny raz rywalizujecie na żarowskim basenie. Życzę wszystkim ustanowienia rekordów życiowych oraz wspaniałej zabawy. Żarów stawia na sport, rozbudowując bazę sportową, a wasza obecność jest tego najlepszym przykładem, że idziemy w dobrym, sportowym kierunku – mówił podczas otwarcia zastępca burmistrza Żarowa Przemysław Sikora.

Wydarzenie trwało od 19:00 do 22:00, a każdy uczestnik w trakcie 30 minut swojej próby musiał przepłynąć jak najdłuższy dystans. Wyniki wszystkich uczestników dały końcowy rezultat, który w tym roku wyniósł 55 kilometry i 200 metrów. Najlepszą pływaczką wśród pań okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Dominika Sasin (2100 metrów), a najlepszymi zawodnikami młodzi reprezentanci Rekina Świebodzice: Mikołaj Kirklo, Sebastian Kułak, Michał Stawicki i Kacper Dzień vel Rakoczy (wszyscy po 1675 metrów). Wyróżnieni zostali również najstarszy i najmłodszy uczestnik bicia rekordu, 70-letni Andrzej Jóźwiak i 6-letni Mikołaj Kułakowski. Po zakończeniu rywalizacji na wszystkich śmiałków czekały pamiątkowe medale, okolicznościowe dyplomy oraz posiłek regeneracyjny.
Zmagania odbyły się na krytej pływalni w Żarowie.

Foto: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group